בית פרטי, פתח-תקווה

שיתוף פרויקט

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

תכנון אדריכלי לבית פרטי בפתח תקווה, הכולל שתי יחידות דיור על מגרש אחד של 500 מ”ר.

בבית המיוחד הזה חיים שני דיירים – אמא ובן. איך שומרים על פרטיות מצד אחד בשני בתים נפרדים, ועדיין מאפשרים את הקרבה הרצויה בן אמא לבן, למרות הקירות שמפרידים?

במקור, המגרש היה מיועד לשמש כבית דו-משפחתי, אך יחד עם הדיירים החלטנו ליצור תפיסת מגורים מעט שונה – במקום לתכנן שני בתים שקיר משותף חוצץ ביניהם, שזה הסטנדרט בבתים דו-משפחתיים, הוחלט לבנות על המגרש שתי יחידות דיור: יחידה אחת המשתרעת על קומת הקרקע וכוללת חדר שינה הורים בקומה ראשונה ויחידה שניה המתפקדת כ”דירה הפוכה” וכוללת חדרי שינה בקומה הראשונה וחלל אירוח מרשים ביותר בגג הכולל בריכת שחיה מפנקת. היחידות נפרדות אך מתמזגות זו עם זו דרך פטיו משותף ושקוף הפתוח אל כיפת השמיים. תכנון זה מאפשר להגיע למצב הרצוי – פרטיות וחיבור כאחד. כאמור, לב ליבו של הבית הוא הפטיו פתוח, עטוף במסך זכוכית ועובר לכל גובה המבנה, ומאפשר לחיים בבית להתנהל סביבו ובתוכו ולהרגיש את החוץ והטבע גם בתוך בית מודרני המתוכנן לפרטי פרטים. הפטיו, מלבד הדקורטיביות שלו, משמש כסוכה וכמקום  למפגשים משפחתיים.

החומרים בחזיתות הבית מספרות את הסיפור הפינימי שלו ודרכם ניתן להבחין בשתי היחידות הנפרדות. יחידה אחת בגווני שחור ועץ, ויחידה שניה בגווני בטון ולבן. הבית מעוצב בעיצוב מודרני, בקו נקי ובגוונים שקטים של אפור, חום ולבן שמתמזגים היטב עם המרחבים שבחוץ. המגרש הוא פינתי מה שסייע מאד ליצירת פרטיות וכניסה מרשימה לכל אחת מהיחידות: כניסה ליחידה אחת היא דרך רחוב אחד ישירות אל קומת הקרקע וכניסה ליחידה שנייה היא דרך לובי הכולל מדרגות ומעלית והכניסה אליו דרך קומת הגג.

הבית כולו בנוי בסטנדרטים גבוהים במיוחד הן בעיצוב הפנים שלו והן בתכנון האדריכלי. הבית מאפשר לדיירים רמת חיים גבוהה ומפנקת בבית מודרני ומינימליסטי, בדיוק כפי שהם ביקשו.

מידע נוסף שיעניין אתכם:

סוג:

שטח:

עיר: