תכנון ועיצוב בית פרטי ביהוד

שיתוף פרויקט

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
בית פרטי יהוד

הבית תוכנן במגרש מלבני צר וארוך שצורתו מלבנית ומתוכנן כמנסרה ארוכה . מדובר במבנה שתוכנן ע”ג קיר משותף עם בית קיים. הבית ממוקם ביהוד וכולל בעצמו שתי יחידות דיור נפרדות. יחידה עבור המשפחה ויחידה שתשמש כיחידת דיור להשקעה.

הבית מתוכן כך שהוא מאוגד תחת מעטפת אחת לכדי מבנה אחד קוהרנטי והמשכי. הוא כולל שלושה מפלסים: קומת מרתף, קומת קרקע, וקומה עליונה.

החזית של הבית שפונה לרחוב, קצרה יחסית אך מרשימה ביופיה ובחומרים שנבחרו לעצבה. היא עשויה מבטון חשוף, בטון קרשים, מעוצבת בויטרינות גדולות מרצפה עד תקרה. בחזית ניתן לראות את דלת הכניסה הראשית ליחידה העורפית, זאת המשמשת את המשפחה.
מעל דלת הכניסה ניתן להבחין באלמנט אדריכלי הנקרא “משרבייה”, שנועד להוסיף אסתטיקה למבנה ומהווה אלמנט הצללה ופרטיות לקומת החדרים שממוקמת בקומה העליונה.

היחידה הקדמית, החזתית לרחוב תשמש כיחידת דיור להשקעה. הבית תוכנן בסגנון מודרני: מעוצב בקווים ישרים ונקיים, מעט חומרים שמרכיבים עושר אדריכלי. המעטפת משלבת נגיעות צבע לבן מתכתי ושילוב של זכוכית שקופה- ויטרינות רחבות ידיים. אלמנט מיוחד ויפה שתוכנן בבית הוא אלמנט המחיצות הפתוחות, חלונות גדולים המתאימים למפתחים רחבים. אלה יוצרים תחושה של בית פתוח, קו נקי שעושה קשר בין פנים וחוץ הבית.

בכניסה לבית ניתן להבחין באזור החניה המרוצף באבנים משתלבות ובינהן צומח ירק. כלפי היחידה העורפית שביל המוביל אל דלת הכניסה לבית מרוצף עם לבני קפיצה וביניהן גינון.

רוב רובו של הבית עשוי בטון חשוף , ביחידה העורפית נעשה שימוש בחיפוי לוחות אלומיניום בצבע לבן בצורות א-רגולריות. האזור של המדרגות, והחלל המרכזי: סלון, מטבח, פינת אוכל נפתחים לתוך פטיו פנימי שאורז את כל המסה הזו יחד.

בחצר האחורית בריכה מוארכת, ארוכה וצרה, אזור ברביקיו המשולב במטבח חוץ, פינת ישיבה ומבנה עזר המשמש כמקלחת חיצונית. החזית העורפית שקופה הבחירה נעשתה מתוך מחשבה שחזית זו פרטית יותר ואינה חשופה לרחוב. זו היתה המטרה ולכן היחידה העורפית היא זו שתוכננה עבור המשפחה.
יחידת הדיור הקדמית היא היחידה המיועדת להשקעה והיא כוללת: סלון, מטבח, חדר שינה נגיש בקומת קרקע, מדרגות שיורדות למרתף. במרתף יש חדר ממ”ד, חדר שינה ושאר האזורים מוגדרים כשטח לפינת משפחה. בקומה הראשונה יש קומת חדרים.
יחידת הדיור העורפית היא היחידה המרכזית, נכנסים דרך דלת הכניסה שנמצאת בחזית. כשנכנסים אל פנים הבית נחשף קיר מסך ועוד שניים אחריו הפונים למדרגות. קיר המסך חושף את הפטיו ובו עץ מרכזי, סביבו צמחייה והרבה ירוק. דרך מיסוך הצמחייה ניתן לראות את המדרגות המהוות אלמנט פיסולי בחלל ונחשפות אל הכניסה. כלומר שנכנסים לדירה יש פילטרים של קירות מסך שמייצרים שקיפות גדולה כלפי החצר. מראה זה נותן לבית להראות גדול, החוץ נכנס לפנים הבית ולהיפך ויוצר תחושה מאוד עשירה.

בחלל עצמו, בכניסה מימין ארון מעילים גדול עם דלת נסתרת “דלת אפס” המובילה לשירותי אורחים. ארונות גבוהים המעוצבים בצורה מנימליסטית כקיר אחד אחיד ורציף לאורך כל המטבח. בתוך קיר זה מוטמעות דלתות: דלת כניסה לשירותי אורחים, דלת כניסה לחדר הורים, ודלת כניסה למזווה פנימי מאוד גדול, שמרחיב את המטבח וכולל את הפרודוקטים לבישול – ממש כמו ב”מאסטר שף”. קיר הארונות כולל גם: ארון שירות, ארון חשמל, ארון לשואב אבק ומטאטים והכל מוצנע תחת קיר אחד שהמראה שלו אחיד ומינימליסטי. כך כשנכנסים לבית האווירה היא נקיה ומסודרת.

במקביל לקיר הגבוהים יש אי ארוך עם מקומות ישיבה לכל בני הבית שכולל כיור וכיריים בניצב לקיר הגבוהים קיר כוח המחופה נגרות ומעניק לבית עוצמה מבחינה אדריכלית בגלל גובהו (חלל שגובהו כפול). חלל זה נפתח אל הקומה הראשונה שהיא קומת החדרים הכולל: פינת משפחה, שפונה באופן פתוח ומופרדת ע”י מעקה אל החלל המרכזי, הטלוויזיה ממוקמת בפינת המשפחה ולא בסלון.

קומה זו כוללת את חדרי השינה של הילדים, שני חדרים מתוכננים כמראה. כל חדר מתוכנן כסוויטה לילדים בוגרים, עם מקלחת צמודה, הם פונים למשרביות הנחשפים מחוץ הבית. בנוסף בקומה זו חדר שירות/כביסה וחדר שינה נוסף שהוא פנימי יותר. המרתף כולל סוויטה לילד מתבגר, חדר קולונוע גדול וחלל אינטימי של בני המשפחה.

מידע נוסף שיעניין אתכם:

סוג:

שטח:

עיר: