עיצוב חזיתות רחוב בר אילן, בני ברק

שיתוף פרויקט

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

פרויקט בר אילן הוא פרויקט דגל בעיר בני ברק, ברחוב הנמצא בקרבת ציר הנסיעה הראשי. העיר בני ברק מתאפיינת במבנים ישנים ובצפיפות רבה, שלא עושים יופי לרחובותיה. מכאן, פרויקטים של תמ”א 38/2 ושיפוץ חזיתות הם בעלי השפעה רבה על המראה של העיר, על איכות החיים של התושבים וגם על הביקוש למגורים. את פרויקט תמ”א 38/2 הריסה ובניה מחדש ברחוב בר אילן הוביל יזם גדול ומוכר מאוד בישראל ובבני ברק בפרט, וחזיתות המבנה תוכננו על ידי סטודיו TZF .

המבנה מכיל כמות גדולה של דירות בשטח מאוד מצומצם, מה שגרם בתחילה לאי סדר ויזואלי בחזית. על מנת לשפר את הניראות, יצרנו מסות שונות ומיסגרנו אותן באמצעות מערכת של קורות ועמודים המעטפות יצרו יופי ואלגנטיות של המבנה וגם ארגון מחדש ושפה אדריכלית שיטתית. מסתורי הכביסה עשויים אלומיניום דמוי עץ ומשתלבים נהדר עם לוחות HPL דמויי עץ ואבן צפחה אלה צובעים את הבניין בצבעים חמים ומודרניים.

למרפסות הסוכה בבניין מראה רנדומלי בגוון לבן ואלה יוצרות עניין בחזיתות. ממש התחברנו למסות הייחודיות שיוצרות  מרפסות הסוכה בחזית והחלטנו למנף אותן, להבדיל מפרויקטים סטנדרטיים של מרפסות סוכה שנראות רע. בחו”ל לדוגמא היו הופכים את מרפסות הסוכה לחגיגה בעיניים – החכמה היא ללמוד מהטובים ביותר, לפתוח את הראש ולתת פתרונות תכנוניים אינטילגנטיים ולא בנאליים, כאחה שכבר קיימים. כמו בכל המבנים בבני ברק, גם המרפסות בבניין זה כשרות, כלומר מרפסות פתוחות ללא גג, עם קירוי נייד – מרפסות סוכה. ברוב הפרויקטים בעיר ההצללה למרפסות סוכה היא מאוד בנאלית ופוגעת ביופי של הבניין. כדי להצל את מרפסות הסוכה בימי חול, תכננו קירוי תריסים מיוחד שכשהם פתוחים הם ביחס של 50% שמיים, וכשהם סגורים הם אוטמים את המרפסת והופכים אותה לחדר בבית.

בזכות שיתוף פעולה פורה בין אדרכלית ליזם שרצה להשקיע פרויקט בר אילן הפך לפרויקט יוקרה המייצג את בני ברק. פרויקט זה פורסם במקומונים ועיתונים של הקהילה. שמחים להביא רוח חדשה ורעננה לעיר.

פרויקטים נוספים בבני ברק –

עיצוב חזיתות רחוב גוטמכר, בני ברק

עיצוב חזיתות רחוב השניים, בני ברק

 

מידע נוסף שיעניין אתכם:

סוג:

שטח:

עיר: