עיצוב חזיתות רחוב ברנדה, פתח-תקווה

שיתוף פרויקט

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
עיצוב חזיתות ברחוב ברנדה פתח תקווה

את פרויקט עיצוב החזיתות הזה, ברחוב ברנדה בפתח תקווה, התחלתי עם נתון אחד משמעותי – הבניין התאפיין בקומה טיפוסית אחידה, עם מרפסות בולטות החוצה באופן חזרתי כך גם המסה של המבנה היתה חזרתית ומשמימה.  ביקשתי להביא אל הבניין את החומרים שיוסיפו עניין וסגנון עיצובי מודרני וירימו אותו כמה רמות מעל. יותר חשוב מזה, החלטתי לעצב מחדש את מסות המבנה וליצר גיוון בחזית על אף שתניית הקומה היתה אחידה.

כדי ליצור עניין וכמובן יופי, התחלתי בחלוקה של המבנה לשלוש מעטפות – כל מעטפת בת שתי קומות, בצבעים שונים – אפור כהה ואפור בהיר, לסירוגין. המבנה כבר קיבל אופי  שהעלה את יוקרת הפרוייקט באופן משמעותי. החלונות הממוקמים על גבי ה”מעטפות” ניצבים כמעין שני “סטריפם” שמחופים לוחות HPL – בגוון עץ טבעי אלגנטי מאוד, העמיד בפני לחות ומזג אוויר קיצוני. צורת ההנחה של החלונות יוצרת מראה קליל, כמעט רנדומלי, ששובר גם הוא את החזרתיות המשעממת שאפיינה את הבניין.

למראה החיצוני של הבניין יש חשיבות רבה על התחושה של הדיירים וגם על איכות חייהם, ובמובן זה, התכנון האדריכלי של מעטפת המבנה החיצוני לא נופל מהתכנון האדריכלי של פנים המבנה. “מעטפות” הבניין והחלונות יוצרים זרימה נעימה לעין, והופכים את חזיתות הבניין למעניינות יותר, או במילים אחרות – בעלות שפה אדריכלית ברורה.

קומת הקרקע של הבניין מקבלת את הדירים באמצעות ויטרינה גדולה בלובי, עשויה זכוכית שקופה ופרופילי אלומיניום שחורים ומכניסה פנימה אור טבעי נעים. אל דלת הכניסה מובילות מדרגות. בכניסה לבניין ניתן ליהנות מגינון מאסיבי אך מתוחם מאוד כפי שדרשה עיריית פתח-תקווה וללא ספק מוסיף צבע שונה לצבעי הבניין המודרני. הכניסה לחניון מוארת בתאורת צד נמוכה ונעימה שלא מפריעה לדירות המגורים שמעל.

 

מידע נוסף שיעניין אתכם:

סוג:

שטח:

עיר: