עיצוב חזיתות רחוב גולומב, פתח-תקווה

שיתוף פרויקט

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
עיצוב חזיתות רחוב גולומב פתח תקווה

חשיבות המראה החיצוני של הבניין גדולה לא פחות מחשיבות החלל הפנימי. בהיבט העיצובי, חזיתות הבניין נראות למרחוק, ומשפיעות מאוד על התחושה שלנו כשאנו נמצאים בסביבת הבניין. בהיבט הפונקציונלי, לחזיתות הבניין – יש השפעה על איכות החיים שלנו, ובחיפוש שלנו אחרי דירת מגורים – אנחנו נותנים תשומת לב מיוחדת לרחוב, לסביבת הבניין בהיבט גינון ותברואה כמובן למראה הבניין.

כחלק ניכר מעבודתי כאדריכלית, אני עוסקת גם בעיצוב חזיתות של בניינים. בפרויקט הזה, של בניין ברחוב גולומב בפתח תקווה הבנוי בשטח של 3,600 מ”ר, נתבקשתי לשנות את מראה המבנה כלפי חוץ, באמצעות הוספה של אלמנטים עיצוביים שונים. בתחילה הבניין בן ה-9.5 קומות התאפיין במראה דמוי קופסה – אטום ועשוי חומר אחד – מראה מיושן למדי ולא אטרקטיבי.

כחלק משדרוג חזיתות המבנה, הקפתי אותו עם קורות שמייצרות חזית אלגנטית מאוד כלפי הרחוב, אותן נפגוש מקרוב במרפסות הן בחזית הקדמית הפונה לרחוב והן בחזית האחורית. לצורך זאת שימשו אותי שליכט אפור-בהיר ואבן צפחה בשילוב עם אלומיניום דמוי עץ. החזית המערבית של הבניין מתאפיינת, רובה, בחלונות בגבהים שונים איחדתי את גובהם באמצעות מילואות בגוון הפרופילציה של האלומינים. חזית זו שהגיעה אלי משמימה וחזרתית הפכה “רנדומלית” ומעניינת בעלת מראה מהוקצע ומשורטט.

הקו השחור הארוך שחוצה את הבניין הוא גרעין המעליות, שבולט החוצה בחיפוי צפחה שחורה ומעניק לבניין שפה אדריכלית שיטתית. חזית הרחוב הראשי, רחוב גולומב, כוללת מרפסות שמש המתחברות אל הקורה ההיקפית שממשיכה הלאה אל החזית המזרחית, שם נמצאים מסתורי הכביסה, המחופים רפפות אלומיניום דמוי עץ ותורמים גם הם לבניין נעים, מודרני ויפה יותר.

מידע נוסף שיעניין אתכם:

סוג:

שטח:

עיר: