תכנון ועיצוב בית ספר למוסיקה, תל-אביב

שיתוף פרויקט

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

סטודיו TZF גאה להציג את  המתחם החדש “סלע סקול” בית ספר למוסיקה אלקטרונית בתל-אביב יחיד מסוגו בארץ. בית הספר מעביר את התכנים בצורה ייחודית המשלבת מיומנויות מקצועיות, חיבור אישי ומלא נשמה. החיבור ללקוחות- הנהלת בית הספר היה מיידי ובדומה לגרפיקה של הלוגו יצרנו תכנית “שבלול” שבמרכזה הכיתה האקוסטית יחידה מסוגה בארץ.  הצבעים והחומרים שנבחרו לחלל: שחור, לבן, כתום, כחול מופיעים גם בספר המיתוג של בית הספר נגיעות חמימות של עץ מרמזות על תפיסת עולמו של בית הספר- בית לתלמידים. מקום נעים שאפשר ללמוד בו ומהאנשים שנמצאים בו.

בית הספר ממוקם בלופט תעשייתי בדרום תל-אביב ב”בית פנורמה” הכניסה דרך דלת ברזל שחורה וגדולה עליה מוטבע לוגו בית הספר. ברגע שנכנסים דרך דלת הזכוכית מבחינים בפס שחור שתופר את החללים השונים ומקשר ביניהם חזותית. הפס מטפס מהרצפה אל הקיר משם למדף אל הלוגו בסמוך לתקרה. התקרה נשארה בעיניה, תעשייתית עשויה לוחות בטון אותה מעטרת צנרת חשופה של תשתיות בית הספר. מעשה אדריכלי זה עולה בקנה אחד עם האמת שמאחורי בית הספר- אין ניסיון להסתיר- הכל חשוף בעיני התלמידים והמבקרים.

מימין לכניסה חלל שהייה הכולל תצוגה של מוצרים חדשים מעולם המוזיקה האלקטרונית, מגזינים מובילים, חלל שאפשר לשבת בו לדבר והתעדכן. משמאל מבנן המצופה בחיפוי עץ פישבון – מבנן השירותים. מאחוריו נפתח חלל המטבחון הפתוח המעוצב בגווני שחור, עץ עם איריחים גיאומטריים שחור לבן. ממולו מבנן “הקונכייה” המהווה חלל אקוסטי להאזנה למוזיקה וצפייה בקליפים וחומרי הדרכה. בחלל זה יוכלו התלמידים להיפגש באינטימיות ולשתף אחד את השני בפרי יצירתם. החלל כולל ספסלי ישיבה מעץ בשילוב טקסטיל בצבעים כחול, כתום, אפור. בחלל זה אלמנטים אקוסטיים שמטרתם לספק מקדם בליעה מצויין. בהמשך לחלל זה נפתח לו הסלון הבית ספרי ממש כמו בבית יכולים להתאסף תלמידי בית הספר כמו משפחה אחת גדולה, לשוחח, לנוח, לשתף. לצד הסלון מבנן המזכירות המשמשת לקבלת תלמידים, מנהלות וכו’. בסמוך אליה חלל המשרדים השייך להנהלת בית הספר. מהמטבח הפתוח רמפה נגישה מעץ מובילה עם רשת צמחייה מטפסת מעל אל הכיתה האוקסטית ומבחינה תכנונית- קודש הקודשים של בית הספר. הכיתה היא תולדה של שיתוף פעולה מצויין בין סטודיו TZF לבין יועץ האקוסטיקה דויד חוג’ה- יחד הצלחנו לבנות כיתה ראשונה מסוגה בארץ. החתך של הקירות בעובי כ-45 ס”מ וכולל חומרים שונים כך גם התקרה והרצפה ה”מרפדים” את הכיתה שאין עוד כדוגמתה בארץ.  האיכויות האקוסטיות חברו יחד אל העיצוב הכולל פנלים אקוסטיים בגווני אפור, פסי תאורה המשכיים הועלים מהקירות אל התקרה, קיר הדרכה שכולו נגרות המשלב מערכות ועזרי למידה. השולחן עשוי סגמנטים ומייצר ספסל ישיבה פרונטלי אל מול המרצה. הטקסטיל משלב גוונים של כחול, כתום ואפור. 

הפרויקט זכה לפרסום ותהודה רבה בענף המסיקה האלקטרונית וזו כנראה רק ההתחלה. חיבור ושיתוף פעולה מדהים בין הלקוחות לסטודיו בשילוב עם כל היועצים יצרו מנגינה ייחודית אחת הפרויקטים שהסבו לנו גאווה רבה.

מידע נוסף שיעניין אתכם:

צילום: ליאור טייטלר

סוג:

שטח:

עיר: