תכנון עירוני, מרכז העיר טבריה

שיתוף פרויקט

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

קונספט תכנוני:

הקו והזמן מהווים חלק אינטגרלי מחיינו בכלל ומתכנון ערים ואדריכלות בפרט. לכל עיר ציר זמן שהוביל להבנותה לאורך ההיסטוריה. בני האדם בתנועתם ובזמן קצוב יוצרים קו בחלל העירוני העשוי להשפיע על תפקוד העיר ולאפיין את הקצב שלה. פרויקט אדריכלי נולד לרוב מאוסף של קווים שהופכים מדו מימד לתלת מימד ומחוללים את החלל האדריכלי.

מידע כללי- תכנון עירוני במרכז העיר טבריה:

הפרויקט ממוקם במרכז העיר טבריה המהווה אזור אינטנסיבי המאופיין בקצב עירוני מהיר. ציר הזמן העשיר של העיר משתקף דרך חזיתותיה ויחד עם נוף הכינרת הקסום והטיילת יוצרים שילוב של תכונות הטומנות בחובן פוטנציאל עירוני אדיר.  תנועת והתנהגות בני האדם במרכז העיר היוו פלטפורמה ובסיס לתכנון העירוני. הכולל (הבסיס כולל) בנייה סביב חצרות פנימיות כשלכל אחת מהן קצב עירוני שונה ושימוש שונה, פתיחת צירים ומבטים הפונים לכינרת.

הפיל הלבן יתוכנן מחד ויפנה מקום לעיר:

טבריה היא עיר ללא קניון כך שתנועת האנשים היא לרוב ברחובות העיר. המבנה המסחרי היחידי שנבנה במרכז העיר הפך פיל לבן בנוף העירוני ומתפקד כיום כאנדרטה שוממת. זהו המבנה בו התמקדתי והוא ממוקם בנקודה האינטנסיבית ביותר בעיר. הניסיון שלי להשתמש בשלד המבנה הקיים ולהפיח במבנה רוח חיים חדשה. בקומת הקרקע מתהווה בתכנון החדש כיכר עירונית נעימה לשהייה ומעבר השייכת לכל אדם בעיר. בעוד הקומות הגבוהות משמשות כמלון שיהווה אייקון עירוני שיזוהה עם העיר טבריה. במבנה זה קו התנועה יוצר לעיתים את החלל אך לעיתים החלל יוצר את קו התנועה. 

מידע נוסף שיעניין אתכם:

סוג:

שטח:

עיר: