תכנון בית ספר תרבות, רמת אפעל

שיתוף פרויקט

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

קונספט תכנוני:

מבנה המשקף את הפרוגרמה הייחודית של בית הספר ומספק חוויה חדשנית של מרחבי לימוד וחלל בית ספרי. בתיכון תרבות החינוך והלמידה יתבצעו בסדנאות תלמידים גמישות. חווית הלימוד תתרחש תוך הקניית ידע בעולמות הדעת, אלה נוצקים וניתכים יחד בהאנגר המידענות שהוא חלל התנועה, המפגש, והחוויה של כל תלמידי וצוות בית הספר.

תכנון בית ספר:

סכמת התכנון של בית הספר מייעדת לכל עולם דעת מבנה יעודי: הומניסטיים, מדעים, אמנויות וספורט. ביניהם עובר עולם הדעת החמישי והמאחד את כולם איכות הסביבה. כל עולמות הדעת מגיעים להאנגר המידענות שהוא לבו הפועם של בית הספר שם נוצרת חווית הלימוד המשותפת בין התלמידים הבוחרים לעצמם להרכיב את מינון עולמות התוכן על-פי כישוריהם והבנתם.

הקשרים עירוניים:

תיכון תרבות מהווה נקודת ציון עירונית ברמה הפיזית. הכניסה מכיכר עירונית בקצה הצפוני של שדרה המחברת לכפר אז”ר. נקודת הקצה השניה היוצרת משקל נגד למוקד העירוני החזק של הכניסה לבית החולים תל השומר. האנגר המידענות המצוי בדיוק מתחת לשדרה מחבר את כל חלקי בית הספר כשם שהשדרה שמעליו מחברת את חלקי העיר. הפרויקט תוכנן במסגרת עבודתי במשרד אליקים אדריכלים והוגש לתחרות אדריכלים מטעם עמותת האדריכלים.

מידע נוסף שיעניין אתכם:

סוג:

שטח:

עיר: