העסק שלך מתחיל מתכנון ועיצוב נכון של משרד ההולם את צרכי העסק ומשקף את אופיו. סטודיו T.Z.F מתמחה בתכנון ועיצוב סביבות עבודה ומשרדים עבור חברות, מוסדות וארגונים. אם נהיה כנים נגלה שאנו שוהים שעות רבות במשרד, למעשה אנחנו מבלים שעות רבות יותר במשרד מאשר בבית, לכן עיצוב פנים משרדים הוא תחום כה משמעותי לאור העובדה שהמשרד הופך לבית השני שלנו.

חשיבות עיצוב המשרד:

סביבת עבודה נעימה תעניק לעובדי המשרד קשר אישי אל מקום העבודה, כך שהאחריות המקצועית תתחזק והעובדים יקשרו יותר למותג שהם מייצגים וגם להנהלת העסק. בסופו של דבר תכנון ועיצוב נכון יתן מענה לצרכי העובדים וישפר את תפוקת העבודה של הצוות, התוצאות של העסק יהיו טובות יותר. לאווירת המשרד השפעה מכרעת לא רק על תפקוד צוות העובדים אלא גם על קהל לקוחות החברה שמגיעים לפגישות עסקים. רושם ראשוני עושים רק פעם אחת, אז אם חשוב לך להפיק את המירב עליך לשים דגש על תכנון ועיצוב המשרד שלך.

עיצוב פנים משרדים

תהליך תכנון ועיצוב משרדים:

כאשר מדובר על עיצוב פנים משרדים, תהליך התכנון יתחיל במחקר מעמיק על העסק, בעליו ועל הערכים שחשוב לך לשקף. המחקר יכלול ניתוח חללים עסקיים מהארץ ומהעולם לצד הבלטת הייחודיות של העסק שלך. תתבצע בדיקה של התנאים הפיזיים של השטח והמבנה הנתון, כך שבמצגת הקונספט נוכל להבין יחד את הכיוונים האפשריים לתכנון המשרד שלך. בשלב הבא יוצגו בפניך חלופות התכנון באמצעות תכניות אדריכליות ומודלים תלת-מימדיים. מתוך חלופות התכנון נגבש את החלופה המתאימה עבור עיצוב משרדים לעסק שלך.

לאחר חתימת התכנון הראשוני נפרט את התכניות עד רמת הביצוע. יתגבש סט תכניות לביצוע שיכלול תכניות מקצועיות:

  • בנייה
  • חשמל
  • תאורה
  • מיזוג אוויר
  • אינסטלציה

וכן יוגשו רשימות ופרטים לביצוע נגרות, מסגרות, זכוכית, מחיצות פנימיות וכיו”ב. אצלנו בסטודיו T.Z.F נעניק לך ליווי צמוד לאורך כל תהליך התכנון והבנייה עד מסירה. לאחר הפצת סט התכניות לקבלנים ועם קבלת הצעות המחיר נרכיב יחד את צוות הביצוע. בעת הבנייה נבצע פיקוח עליון ונוודא שהבנייה תתבצע בהתאם לתכניות.

עיצוב משרד - מבט מבחוץ

בחירת סגנון עיצובי למשרד שלך:

בחירת הקו העיצובי למשרד שלך חשובה ותתחיל להתגבש כבר בעת התכנון הראשוני. האם תרצה להעניק למשרד תחושת שייכות נעימה וביתית? האם חשוב לך להעניק תחושה של יראת כבוד? האם ברצונך עיצוב פנים למשרד שיצור חזות צעירה וחדשנית? או שמא לשדר ותק וניסיון רב? כל אלה ועוד יילקחו בחשבון בעת בחירת הסגנון העיצובי. חשוב מאד לבחור בקפידה את האדריכלית המתכננת ולסמוך עליה במלאכת העיצוב והתכנון.
להלן מגוון סגנונות עיצוביים הנפוצים בתכנון של עיצוב משרדים, חשוב לציין שיש לדייק את החלל במיוחד עבור העסק שלך:

  • עיצוב משרדים בסגנון מודרני/ מינימליסטי

שימוש בקווים נקיים, זוויות ישרות צבעים ניטרליים ויצירת תחושה נעימה ורכה. מומלץ להשתמש במוטיבים חוזרים של מיתוג העסק ולשלב את צבעי הלוגו בחלל.

  • עיצוב משרדים בסגנון קלאסי/ רישמי

שימוש בחומרים כמו: עץ, עור, שיש. סגנון שקיים זמן רב וישודרג בהתאם למראה העכשווי ולחומרים חדשניים. עשוי להתאים למשרדי עורכי דין שיהיו מעוניינים לשדר יוקרה, סבר פנים רשמי וותק רב.

  • סגנון אקלקטי/ חופשי

עיצוב פנים למשרדים המשלב אלמנטים מעולמות שונים שירקמו יחד לכדי חלל אחד. עיצוב לא שגרתי. הריהוט ישלב נגיעות צבע לחלל, כך גם הקירות. המראה של החלל ישדר אווירה קלילה ויצירתית. עשוי להתאים למשרדי פרסום, סטארט- אפ ולחברות הייטק צעירות.

בחירת הקו העיצובי עשויה לשנות לחלוטין את פני העסק שלך ולכן חשוב ללכת יד ביד עם האדריכלית המתכננת ולדייק את השפה העיצובית כמו כפפה ליד.

עיצוב פנים מסחרי

פונקציונאליות או אסתטיקה בעיצוב משרדים?

הדיון הזה ליווה את תולדות האדריכלות ובמרוצת השנים נתגבשו דעות שונות, כך שהדיון נותר למעשה פתוח.  אנחנו בסטודיו T.Z.F מאמינים שפונקציונאליות משתלבת מצויין עם אסתטיקה. אדריכל טוב הוא כזה המשלב בין השניים בדרך יצירתית, עד כדי הרמוניה מושלמת בין השניים. כאשר מדובר על עיצוב משרדים ובכלל – חללים מסחריים, חשוב לשים דגש על חלוקת החלל כך שתהיה אופטימלית, תשרת את העסק שלך נאמנה ואף תייעל אותו. התאורה צריכה להיות נוחה לעבודה, אבל לא רק, היא גם צריכה להיות מזמינה ואסתטית. נושא נוסף שיזכה לתשומת לב מיוחדת הוא נושא האקוסטיקה, שעשוי להוות מטרד במידה ולא מתכננים אותו בצורה נכונה. בראש מעייננו לספק רווחה לעובד ולתכנן את החלל כך שיהיה נוח לשימוש מבחינה ארגונומית. עם צמיחת הפונקציונאליזם של החלל תיוולד גם האסתטיקה שתהווה נגזרת בלתי נפרדת מהתכנון.

לסיכום, עיצוב משרדים הוא עולם מורכב החל משלב גיבוש הקונספט והפרוגרמה ועד הביצוע. יש לשים דגש מיוחד  על ערכי העסק/ הארגון, ערכים אלה יבואו לידי ביטוי בכל תחומי התכנון שפורטו במאמר זה ובעוד רבים אחרים ממש עד הפרט האחרון.

Comments

comments