לפני מספר שנים כתבתי במסגרת המדריך שלי “לבנות בית ולהישאר בחיים” ואת המאמר “איך בוחרים אדריכל?” מאז צברתי עוד ניסיון רב בתכנון בתים פרטיים והבנתי שאני מעוניינת לתכנן ולעצב רק בתים שלמים. כאלה שהחוץ הוא חלק בלתי נפרד מהפנים שלהם, כאלה שהחזיתות שלהם משתלבות בצורה מצוינת גם עם מערך הריהוט. כחלק ממגמה של עיצוב טוטאלי מרמת המקרו אל רמת המיקרו הרחבתי את מנעד השירותים של הסטודיו שייסדתי, סטודיו T.Z.F. כיום הסטודיו מספק שירותי עיצוב פנים כחלק ממעטפת של תכנון ובניית בתים פרטיים, עיצוב פנים לדירות יוקרה, מבני ציבור ומשרדים. אז… למרות שפורמלית אני אדריכלית בעלת תואר B.Arch החלטתי לכתוב מאמר על בחירה נכונה של מעצבת פנים- כי זה נושא חשוב מאד.

בשעה טובה רכשתם בית /דירה והייתם רוצים להתאימה לצרכים ולטעמכם האישי. מקווה שלא עברה במוחכם המחשבה לעשות זאת בעצמכם, כי זו מין הרפתקה שלא תוכלו לדעת איך תצאו ממנה באמת. חוצמזה, בעידן הנוכחי המודעות לעיצוב תופסת מקום חשוב בחיינו כולם יודעים שעל תכנון טוב לא מתפשרים! מעבר לבחירות עיצוביות, תכנון, פרטי הפרטים הטמונים בתוך נבכי עבודת העיצוב, תקשורת ותיאומים מול בעלי מקצוע יש עוד המון דברים שמתנקזים ישירות אל פנים הבית בו אתם עתידים לגור. רק בעלת מקצוע מיומנת ובעלת ניסיון רב תוכל לנהל את כל אלה באחריות ובמקצועיות רבה.

עיצוב פנים | טלי זרחיה פרומוביץ

למעצבת פנים תפקיד מהותי מאד, היא זו שתלווה אתכם לאורך כל תהליך העיצוב. בחירה נכונה באשת המקצוע המדויקת עבורכם תוביל לתהליך עבודה נעים והתאמת החלל לצרכים ולרצונות שלכם. בית לא מעוצב הוא בית “עירום” וזו בדיוק הסיבה שאני, אדריכלית, כותבת את המאמר הכל-כך מהותי הזה. חשוב שתבינו שהבית מתפקד כיחידה עיצובית אחת פנים וחוץ ותכנון טוב ייתן מענה על שניהם יחד. אני לא יכולה להבין איך ניתן לתכנן חדר בלי לסדר בו את מערך הריהוט ובטח שלא מבינה איך ניתן לקבוע מיקומי נקודות חשמל בחלל או לגבש תכנית אינסטלציה בלי להבין את הפנים על בוריו. מבחינתי החוץ והפנים הוא אחד ויש לשים על כך את מלוא תשומת הלב.

טלי זרחיה פרומוביץ אדריכלית
אני מאמינה בשירות בגובה העיניים: בבואכם לבחור מעצבת פנים כדאי שתמצאו מישהי שתדבר בשפה שלכם, שימוש במילים שאינן ברורות ללא הסבר, עשוי לגרום לכם להחסיר פרטים חשובים שיתגלו כמשמעותיים בהמשך. כימיה זו מילה מאד רלוונטית ביחסים בין לקוח למתכנן: חשוב להרגיש כמה שיותר בנוח עם המעצבת ולשתף אותה בכל חלום, רצון או צורך. ברגע שתרגישו בנוח יהיה הרבה יותר קל להתאים במדויק את התכנון לציפיותיכם, ממש כמו כפפה ליד. חשוב שתזכרו- בסופו של דבר אתם אלה שתגורו בבית.

טלי זרחיה פרומוביץ אדריכלות פנים

נקודות חשובות בבחירת מעצבת פנים:

  •  המלצות!!! קבלו המלצות מחברים ומכרים.
  • קבעו עם מעצבת הפנים לפגישת היכרות ראשונית.
  • לפני הפגישה בקרו באתר האינטרנט של המעצבת והתרשמו מעבודותיה, אם לא עשיתם זאת תוכלו לבקש לראות תמונות מפרויקטים במהלך פגישת ההיכרות.
  • הרגישו חופשי לבקש טלפונים של לקוחות, לשוחח עמם ואפילו לבקר בביתם כי אין טוב ממראה עיניים.

עיצוב פנים טלי זרחיה פרומוביץ

בחרו במעצבת טובה כזו שתוכל לזהות את הפוטנציאל הטמון בחלל ביתכם ולא רק להתאים את צבעי הכריות על הספה, תכנון טוב מתחיל קודם כל בחלל ורק אחרי זה בכל השאר. חשוב להיכנס לתהליך התכנון מול המעצבת בהבנה מלאה של התהליך ומה תקבלו במהלכו. בחרתם?! סמכו על השכל הבריא שלכם, על תחושת הבטן שלכם ועל הדינמיקה האישית ביניכם לבין המעצבת! שחררו ותנו למעצבת שלכם את הסמכות והיכולת לנהל את התהליך בדרכה ובמקצועיות רבה, בדיוק עבור זה בחרתם בבעלת מקצוע לא פחות ממצוינת!

טלי זרחיה פרומוביץ
עיצוב מצריך מיומנות והבנה של עבודת התכנון כמכלול. בכל שאלה, בקשה או ייעוץ אהיה כאן בשבילכם התקשרו אלי 0528408755 או צרו קשר באמצעות הטופס באתר. טלי זרחיה פרומוביץ אדריכלית הבית שלכם.

Comments

comments