כולם רוצים טיפים לעיצוב הבית. מידי שבוע נפתחות עשרות קבוצות בפייסבוק שמעניקות ייעוץ “חינם” וטיפים לעיצוב הבית. האם זה אחראי? מה המלכודות? ומה הטיפ הכי טוב שאני יכולה להעניק לכם היום? המאמר הזה נכתב במיוחד עבורכם ולאור שנות ניסיוני העשירות.
תכנון בית הוא תהליך מורכב וארוך אם היה כל-כך פשוט לתכנן בית כולם היו עושים זאת בעצמם ובהצלחה רבה! לימודי תואר באדריכלות B.Arch אורכים כ-5 שנים וזה לא הסוף… לאחר שנות הלימוד אנו מחויבים ב-3 שנות התמחות במשרד מאמן ובבחינה מקיפה על כל חוקי התכנון והבנייה מטעם “רשם האדריכלים”. תפקיד האדריכל, אליו הוכשרתי במשך שנים רבות, טומן בחובו אחריות רבה. האחריות היא גם כלפי הלקוח וגם כלפי הציבור, לתכנון ביתכם השפעה מכרעת גם על חזיתות הרחוב ואף על המרחב הציבורי.

טיפים עבור עיצוב הבית - טלי זרחיה פרומוביץ

תכנון הוא מכלול, חשוב לשים את הדעת על התוצאה האחת, השלמה. פעמים רבות אנו חוטאים ומחלקים את עבודת התכנון לפרגמנטים. מידי שבוע פונים אלי אנשים שגזרו את עבודת התכנון בביתם לפרגמנטים: “בנינו שלד” “תכננו מטבח” “שברנו כמה קירות” “הזמנו חלונות”… ועכשיו… אנחנו מבינים שעשינו טעות. צריך להבין שבדרך כלל המחיר של תיקון טעויות בשטח הוא כבד מידי. הטעויות האיומות הן טעויות של עשרות אלפי שקלים במקרה הטוב ומיליונים במקרה הרע. המחיר הוא לא רק מחיר כספי אלא מחיר של פגיעה ועוגמת נפש לכל הצדדים. אני רואה במאמר הזה שליחות אמיתית! מפצירה בכם קוראי המאמר… במקום לחפש “טיפים” בכל מיני מקומות ברשת, במקום לקבל “שעת ייעוץ” קחו מתכנן אחראי שילווה אתכם בכל תהליך התכנון, הבנייה, עיצוב ואף ההלבשה של פנים הבית.

טיפים לעיצוב של הבית - טלי זרחיה פרומוביץ
במאמר הזה תלמדו איך לחסוך עשרות אלפי שקלים לפחות. אין כאן “סוד” או “פתרון קסם” שייתן לכם מענה מהיר וטוב. חשבו על ההון שאתם עתידים להשקיע בבניית ביתכם ואפילו בעיצוב פנים בלבד (מבטיחה לכם שיש עוד המון דברים שלא לקחתם בחשבון)… עצרו! על תכנון טוב לא מתפשרים. נכון. תכנון איכותי עשוי לעלות לא מעט כסף. אבל חשבו על כל כאבי הראש ועוגמת הנפש שיחסכו מכם וגם על הטעויות שיחסכו לכם בזמן הבנייה.

טיפים לעיצוב הבית - טלי זרחיה פרומוביץ
מלאכת התכנון היא מלאכת מחשבת: שילוב בין מערכות רבות: מיזוג אוויר, כיבוי אש, חשמל, אינסטלציה, תאורה, אדריכלות ועוד מערכות רבות נוספות תלויות פרויקט והכל צריך להשתלב יחד בדרך הרמונית לתוצאה אסתטית ומזמינה- תוצאה שתהיה תואמת לצרכיו וחלומותיו של הלקוח.
אז הטיפ שלי הוא תמיד- עשו טוב את מה שאתם הכי טובים בו, ובמקרה הזה בחרו את האדריכלית שלכם נכון עבורכם:
כימיה עם המתכננת שבחרתם- כן! כימיה! מבחינתי הכל מתחיל ונגמר באנשים. תהליך התכנון אורך זמן רב ויש צורך לבחור באדריכלית שתבין אתכם שתהיה קשובה אבל גם תדע לכוון אתכם ולנהוג באחריות וברצינות רבה ולהוביל אתכם אל חוף מבטחים באמצעות תכנון נכון.

איך לעצב את הבית - טלי זרחיה פרומוביץ
זיהוי כישרון ואהבה למקצוע. אדריכלית טובה תיקח את המקצוע ברצינות ותתכנן מכל הלב מתוך רצון אמיתי להטיב עם הלקוח בכל רבדי התכנון.
הכשרה נכונה. לקראת תהליך תכנון בית מהיסודות לטפחות דאגו לבחור את אשת המקצוע שתיתן לכם מענה שלם, בסופו של דבר הבית שלכם הינו מקשה אחת: חוץ ופנים יחד, כיווני אור ותאורה מלאכותית יחד, אוויר טבעי ומיזוג אוויר יחד הכל צריך להיות שלם.

טיפים לאיך לעצב את הבית - טלי זרחיה פרומוביץ

אנו בסטודיו T.Z.F ניתן לכם מענה שלם משלב התכנון הראשוני כולל רישוי היתרים עיצוב פנים ועד הלבשת הבית ונתייחס לתכנון בראייה מערכתית שלמה. כך שתקבלו תוצר אחד שלם- את בית חלומותיכם. בכל שאלה, בקשה או ייעוץ אהיה כאן בשבילכם התקשרו אלי 0528408755 או צרו קשר באמצעות הטופס באתר. טלי זרחיה פרומוביץ אדריכלית הבית שלכם.

Comments

comments