זו שאלת השאלות… יהיו כאלה שיגידו זו לא חתונה זה רק בעל מקצוע. אבל עבורי יחסים בין לקוח לאדריכל הם מאד חשובים. אדריכל הוא האדם שהכי קרוב אליכם בכל תקופת הבניה הוא צריך להיות כזה שאפשר לסמוך עליו: אמין, מקצועי, תקתקן והכי חשוב להיות שם בשבילכם. תהליך הבניה הוא ארוך ומורכב ממה שאתם יכולים לדמיין: יש המון החלטות שאתם צריכים לקבל תוך זמן קצר, המון בעלי מקצוע וספקים שמולם צריך להתנהל, בירוקרטיה מסועפת ועוד… האדריכל אמור לסייע וללוות אתכם והכי חשוב לייצג אתכם מול ספקים, קבלן, בעלי מקצוע, רשויות שונות. כמו עורך דין שמייצג את לקוחותיו בבית המשפט כך אדריכל מייצג אתכם מול כל הגופים ולכן עליכם לסמוך עליו שיוביל אתכם בבטחה אל מחוז חפציכם (מבלי לפעול מתוך גחמותיו האישיות ואינטרסים אישיים). ליווי של אדריכל צריך להיות כזה של יד ביד עד להגשמת המטרה המשותפת.

כשיוצאים להרפתקת בניית בית, אדריכל הוא איש המקצוע הראשון שצריך לבחור: הוא האיש שאמון על הגשמת החלומות והפנטזיות שלך, הוא הקשר שלך אל מול הרשויות, הבירוקרטיה ובעלי המקצוע השונים. בעצם הוא מתווך בינך לבין כל עולם הבנייה.

בחירה לא נכונה של בורג כל-כך מרכזי בתהליך הבנייה, עלולה לגרום לתחושת חוסר נוחות בהתנהלות השוטפת מול האדריכל לפספוס פרטים חשובים ובסופו של דבר לאכזבה מהתוצאה הסופית.

אז איך תדעו מי האדריכל שלכם?

בחירת אדריכל רשוי- אדריכל רשוי (בעל 5 שנות לימוד + 3 שנות סטאז’) יוכל להעניק לך מענה מלא לאורך התהליך כולו. חשוב לדעת! אדם המציג עצמו כ”אדריכל פנים” אינו אדריכל, ואין ברשותו יכולות מקצועיות ואחריות ללוות תהליך בניית בית מהיסוד לטפחות.

שירות בגובה העיניים בחרתם אדריכל? חשוב שידבר בשפה שלכם! אדריכל שמדבר על קונספט, פרוגרמה, שיק, קומפוזיציה ובעוד מילים שאינן ברורות לכם בלי כל הסבר – עלול לגרום לכם להחסיר פרטים חשובים שיתגלו כמשמעותיים בהמשך. חשוב להרגיש כמה שיותר בנוח עם האדריכל, כיוון שהוא הולך להיות האדם הקרוב אליכם בתהליך בניית הבית ואיש הקשר שלכם לעולם הבנייה. כשתרגישו בנוח יהיה הרבה יותר קל להיות פתוחים וכנים עם האדריכל, על מנת שיוכל להתאים במדויק את התכנון לציפיותיכם.

פעולות חשובות לבחירת אדריכל-

  • קבלו המלצות מחברים ומכרים.
  • פגשו את האדריכל כדי לקבל התרשמות מלאה.
  • תרגישו! חשוב שתהיה ביניכם לבין האדריכל הבנה ו”כימיה”.
  • בקשו לראות תיק עבודות.
  • הרגישו חופשי לבקש המלצות של לקוחות. מאוד מקובל ומומלץ.
  • חפשו אדריכל שיקשיב לכם ולא יכפה את דעתו עליכם! בסופו של דבר אתם אלה שתחיו בבית

                          

טלי זרחיה פרומוביץ – אדריכלית רשויה

בעלת תואר ראשון באדריכלות מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בעיצוב תעשייתי מבצלאל. 

מחשבה יצירתיות ואהבה למקצוע מובילים את דרכי בעשר שנות ניסיוני כאדריכלית המתמחה בבניית בתים פרטיים, עיצוב דירות יוקרה,עיצוב חללים מסחריים ותכנון מבני ציבור.

Comments

comments