איך להגיע להחלטה באיזה סגנון לבנות את בית חלומותי?

עולם האדריכלות כולל מנעד רחב של סגנונות עיצוביים. ההחלטה לגבי סגנון העיצוב בביתכם הפרטי תלויה אך ורק בכם. עם זאת ולאור העושר הקיים קשה ואף מבלבל לבחור בסגנון אחד. בחירה זו מהווה תהליך חשוב ומרתק. אני בטוחה שלכל אחד ואחד מכם יש מושג מה עושה לו טוב על הלב- צבעים בהירים או כהים, קווים נקיים וישרים או מסוגננים ועקלקלים.

הבנת אורח החיים והצרכים האישיים: חשוב להבין אילו מרכיבים חשובים בבית החלומות. מהן הפונקציות אליהן יש להתייחס שטחן והזיקות ביניהן, אבחנה בין אזורים ציבוריים לפרטיים, שטח הבית, התפקוד שלו, המיקום הגיאוגרפי של הבית, גודל מפתחי המעטפת וכיו”ב.

חקרו סגנונות אדריכליים: כדי לקבל השראה, ניתן לסקור ידע על סגנונות אדריכליים שונים. כיום בעידן הרשתות החברתיות ומנועי החיפוש העשירים ניתן לעשות זאת באופן עצמאי. מנוע חיפשו מומלץ הוא “פינטרסט” שם ניתן לקבל השראה ולהבין מה עושה לכם טוב ומה החזון העיצובי של ביתכם לעתיד להיבנות. נסה לבחון את היתרונות והחסרונות של כל סגנון אדריכלי. האם סגנון מסוים מתאים יותר למסגרת החיים שלך יותר מאחר?

תהליך זה יפורט ויעומק בשיתוף עם האדריכל, יד ימינכם ועמוד התווך בתהליך התכנון והבנייה. כדאי לפנות לאדריכל מומחה בתחום בניית בתים פרטיים, רצוי ומומלץ לקבל המלצות ולבקר בבתים שתכנן. הכי חשוב לבחור אדריכל לו דינמיקה מצוינת עמכם וכימיה בריאה – חשוב מאד להצלחת תהליך התכנון. האדריכל יסייע לכם לגבש את הקונספט העיצובי של הבית ולייצר “דיזיין” מהודק- במילים אחרות הוא יוכל לראות את התמונה המלאה ולהוביל אתכם בתהליך ובבחירות.

מיקום ונתונים גיאוגרפיים וסטטוטוריים: מיקומו של הבית ישפיע על הסגנון העיצובי. לכל ועדה מקומית מדיניות עיצובית באזורים שונים. לדוגמה: יש אזורים בהם יוגדר בינוי של אזור מגורים לבנייה עם גגות רעפים בלבד או גגות שטחים. חומרי הגמר גם מוגדרים פעמים רבות בתוך מסמכי המדיניות של הועדה המקומית ולכל זאת השפעה רבה על הסגנון העיצובי של הבית. כמו כן, הסביבה הקיימת בו יבנה הבית תשפיע רבות נהיה מעוניינים לשלב את הבית בסביבה ולא ליצור “פיל לבן”- זה לא אומר שהבית לא יהיה ייחודי. הסביבה הגיאוגרפית של הבית גם תשפיע רבות על התכנון וההשפעות העיצוביות: האם קיימים הפרשי טופוגרפיה משמעותיים בקרקע? האם הקרקע היא מישורית? האם מדובר בסביבה צחיחה או רווית צמחיה? האם מדובר בבית הבנוי במרקם עירוני או בבית הבנוי במרקם כפרי? אם מדובר בבניית בית חדש מאפס בחירת הסגנון העיצובי תיחשב “חופשית” יותר, אולם, אם מדובר בשיפוץ בית קיים המצב הוא שונה, לא מתחילים מאפס ויש נתונים עיצוביים שעלינו להתייחס אליהם מראש- נקודת הפתיחה היא שונה.

לאחר שנגיע להבנות יחד נוכל להתקדם משלב התכנון הראשוני, הגדרת הפרוגרמה והגדרת הסגנון העיצובי אל שלב הרישוי ומשם אל שלב הביצוע שיהיה מפורט בהרבה וירד לפרטי פרטים. חשוב מאד להקשיב לעצמכם לאורך כל התהליך להיות שקופים וחשופים אל מול האדריכל המלווה אתכם כך שהבית ירגיש הכי אתם בעולם ותחיו בו באושר ובשמחה.

 

 

 

פוסטים אחרונים