עיצוב בית יוקרתי יחודיות ואתגרים בעידן הקיימות

בית פרטי יהוד

בין עיצוב יוקרתי לעיצוב סטנדרטי הבדלים תהומיים הבאים לידי ביטוי בפרמטרים שונים.  השוני הבולט ביותר הינו פרטי הבנייה והגמר בעיצוב הפנים והחוץ דבר שישפיע מן הסתם גם על עלויות הבניה. בתים יוקרתיים מיועדים לאיכות חיים בסטנדרט גבוה ולרוב יהיו גדולים. יושם דגש על עיצוב חוץ ייחודי שיכלול מרפסות, גינה רחבת ידיים, בריכה ואזורי שהייה ופנאי. בתכנון בית שכזה, נדרשת תשומת לב מיוחדת משלב התכנון הראשוני ועד שלב הבנייה שיכלול צוותי בנייה מיומנים. בשלב התכנון הראשוני חשוב לייצר פרוגרמה תכנונית ותיאום ציפיות מול האדריכל ולשים לנגד עיניכם תמיד את המטרות, הצרכים והציפיות. בעידן הקיימות אתגרים מרכזיים הדורשים שילוב בין אסתטיקה לסביבה. אחד האתגרים קשורים לחומרי הבנייה ולגמרים ולהיותם ידידותיים לסביבה. השיח ההולך וגובר בקיימות בשנים האחרונות מספק מידע ביחס לשיטות בנייה ופרטים וגם לגבי חומרי בנייה המעודדים שימוש בהם בשנים האחרונות.

שימוש בחומרים יוקרתיים

בבתים יוקרתיים נהוג להשתמש בחומרי גמר איכותיים ויקרים מהרגיל: שיש, אבן טבעית, עץ איכותי, משטחי קוריאן ואריחי גרניט פורצלן במידות גדולות. שימוש בחומרים אלה שלא בסטנדרט ידרוש גם צוות בנייה מיומן ופרטי בנייה ברמת אמן על-מנת ליישם את החומרים בצורה טובה ואיכותית. מבחינה סביבתית נעודד שימוש בחומרים נטולי רעלים המסייעים במניעת חשיפה לחומרים מזיקים.

עיצוב בית יוקרתי לא נגמר בחומר בו משתמשים אלא- באיך- איך מיישמים את החומר, איך משווים לו מראה איכותי ונצחי וזה למעשה תפקידו של האדריכל המתכנן. הגמרים הייחודים יכולים לבוא לידי ביטוי גם בעיצוב תקרות במראה עשיר, חלונות עם מפתחים רחבים, שימת דגש מיוחד על אנרגיה וקיימות. עיצוב יוקרתי יירד לפרטים הקטנים ביותר: ידיות דלתות מעוצבות, פרטי עץ ונגרות. כשהכל למעשה יעלה יחד בקנה אחד וייצר חלל מושלם- מלאכת מחשבת.

עיצוב מותאם אישית

אז נכון שאנחנו לא “ממציאים את הגלגל” בכל פרויקט מחדש אלא רק לומדים “איך לסובב” אותו. עם זאת, גם “לסובב את הגלגל” צריך לדעת איך. בניגוד לעיצוב סטנדרטי עיצוב איכותי ויוקרתי ישים במרכז את הצרכים, החלומות והרצונות שלכם. מבחינה עיצובית האדריכלות ועיצוב הפנים של הבית ישזרו זה בתוך זה לכדי תוצר מושלם אחד הרמוני. מטרת העל תהיה יצירת חוויה ייחודית ומרשימה בעלת מענה פונקציונלי מלא . בעיצוב בתים יוקרתיים בעידן הקיימות יינתן דגש על שימוש בחומרים, בטכנולוגיה, בעיצוב המרחבים, ובפתרונות חכמים לבעיות יומיומיות. התאמה אישית תתחיל מהגדרת החללים השונים ותמשיך  בבחירת הצבעים, תכנון נגרות, תכנון תאורה ואף בחירה קפדנית של פרטי האמנות וההלבשה. חשיבות עליונה על אבחנה בין אזורים ציבוריים לאזורים פרטיים. אזורים לאירוח אל מול אזורים פרטיים המובילים אל חדרי השינה יקבלו הגדרה שונה לחלוטין מבחינה אדריכלית. כיום כל נושא הטכנולוגיה והבית החכם: בקרת חשמל ותאורה אוטומטית, מערכות אבטחה מתקדמות גם עוברים הליך של “קאסטום מייד” במיוחד עבור הלקוח וטעמו האישי. בתי יוקרה ישמשו דוגמא להטמעת טכנולוגיות חדשניות לשיפור ניהול האנרגיה והמשאבים, באמצעות מערכות בית חכם המאפשרות בקרה מרחוק ובזמן אמת על תאורה, מיזוג אוויר, אבטחה וכיו”ב.

 

עיצוב בתים יוקרתיים בעידן הקיימות הוא אתגר מורכב הדורש שימוש חכם בטכנולוגיה, התמקדות בקיימות וסביבה, והתחשבות בצרכים. הפתרונות המקוריים והחדשניים יכולים ליצור מרחבי דיור אלגנטיים, יפים ומתואמים עם הקיימות.

 

פוסטים אחרונים