עיצוב דירות יוקרה בתל אביב: האלמנטים שמגדירים יוקרה בעיר הלבנה

עיצוב ותכנון דירה

את המושג יוקרה אין צורך להסביר כל מי שנכנס לדירת יוקרה יכול להרגיש ברגע את הפאר והעושר ללא כל צורך במילים. הגודל של חללי הדירה ועיצוב הפנים המרשים לצד השימוש בחומרי גלם ברמה הגבוהה ביותר מעניקים את התחושה היוקרתית של הדירה.

עיצוב דירות יוקרה הינו תכנון ועיצוב של דירות פאר כגון פנטהאוזים ודירות במגדלי יוקרה. לדירות אלה חללי פנים גדולים ומרווחים המאפשרים עיצוב פנים מרהיב ומסוגנן ושילוב ריהוט מרשים וגרנדיוזי. אין ספק כי חללי הפנים הגדולים מאפשרים יכולת עיצובית בלתי מוגבלת ומרשימה ביותר מבחינת עיצוב הפנים וגם מבחינת שימוש בתאורה. מובן מאליו כי בעיצוב דירות יוקרה נעשה שימוש בחומרי גלם יקרים ואיכותיים מאוד ותהליך התכנון והעיצוב מתבצע ברמה גבוהה ומביא לידי ביטוי את הטרנדים העיצוביים החמים ביותר כמו גם את סגנונם האישי של הלקוחות.

עיצוב דירות יוקרה עלול להישמע כעניין של מה בכך, אולם מדובר על עולם אינסופי של יצירתיות, ידע מקצועי, טאץ’ והקפדה על הפרטים הקטנים והמדויקים ביותר והתהליך צריך להיעשות על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים המתמחים בפרויקטים מסוג זה.

במדינת ישראל העיר תל אביב מהווה את העורק הראשי בהיותה מרכז שוקק חיים שאין שני לו גם מבחינה אדריכלית. לנוכח הסגנון האדריכלי הבינלאומי של העיר היא מכונה גם בכינוי “העיר הלבנה” וזוכה למקום של כבוד מבחינה אדריכלית היות וקיימים בה מבנים עתיקים מלפני מאה שנים לצד בנייני יוקרה וגורדי שחקים חדשים. אין ספק כי בישראל בכלל ובעיר תל אביב בפרט עיצוב דירות היוקרה תפס תאוצה רבה בשנים האחרונות לנוכח תהליכי ההתפתחות האורבניים.

תכנון ועיצוב דירות יוקרה- הלכה למעשה

בתחילת תהליך תכנון ועיצוב דירת היוקרה הלקוח מציג את דרישותיו ורצונותיו בפני האדריכל ובהתאם לכך מתגבשת תכנית הכוללת את עיצוב הדירה ומתגבש התקציב לצורך ביצוע הפרויקט. התכנית מתבססת על אהבות והעדפות הלקוח דבר שהופך את עיצוב הדירה למראה המשקפת את אישיות דיירי הבית. בשלב הבא, האדריכל מגבש בהתאם לדרישות הלקוח ולידע המקצועי שלו את החלופות התכנוניות הרלוונטיות ומציג אותן בפני הלקוח. לאחר מכן, נבחרת החלופה המועדפת וחומרי הגלם האיכותיים ביותר לצורך בניית הפרויקט הרהיטים והאקססוריז יבחרו בקפידה ויתאימו לחללים המתוכננים ולרוח העיצובית של הפרויקט. קיימת חשיבות עליונה לחלוקה נכונה של החלל שתעניק לו תחושת מרחב ופאר וגם לתשומת לב בתכנון הפרטים מגדול ועד קטן. השילוב בין אדריכלות מודרנית במיטבה לבין עיצוב פנים ברמה הגבוהה ביותר הינו הבסיס להצלחה בפרויקטים מסוג זה. העיצוב היוקרתי בא לידי ביטוי בתשומת לב המיוחדת המושקעת בכל פרט ופרט.

סגנונות עיצוב פופולריים לדירות יוקרה

קיימים סגנונות עיצוב רבים שניתן לעצב לפיהם דירות הוקרה. בחרתי לציין שלושה סגנונות עיצוב מרכזיים, אולם כמובן שקיימים סגנונות נוספים ושהשמיים הם הגבול מבחינת אפשרויות העיצוב.

עיצוב בסגנון מודרני- מינימלסיטי

עיצוב פנים עכשווי בהשפעת ההייטק המתבטא במינימליזם ובקווים ישרים ונקיים. הצבעים העיקריים המאפיינים סגנון זה הינם לבן, שחור ואפור והוא מתבצע תוך שימוש בקווים גיאומטריים ובעיצוב נקי ומינימלי. העיקרון המנחה בסגנון זה הוא שהמעט הוא יותר “less is more” והוא משקף במידה רבה הימנעות מעומס בפרטים מיותרים.

עיצוב בסגנון קלאסי

הכוונה לעיצוב פנים בהשפעה אירופאית קלאסית ויוקרתית; בסגנון עיצוב זה נעשה שימוש ברהיטים עתיקים ובסגנון וינטג’  ובקריסטלים למיניהם כאשר הצבעים הדומיננטיים הינם בדרך כלל זהב, לבן וכסף.

עיצוב בסגנון אקלקטי

סגנון זה הינו סגנון המאפשר שילוב בין כל סגנונות העיצוב הקיימים ברוח העכשווית של תקופתנו. הקו המנחה של סגנון עיצוב זה הוא שאין חוקים ברורים והוא מאפשר ביטוי חופשי של כל רעיון שהוא. כך לדוגמה בסגנון האקלקטי ניתן לעצב בקו מודרני למד שילוב פרטי אומנות עתיקים ופריטים קלאסיים.

התאורה כשחקן מרכזי בעיצוב דירות היוקרה

בדירות יוקרה, בניגוד לדירות הסטנדרטיות, נושא התאורה אינו עניין פרקטי בלבד, אלא עניין מרכזי ביותר המשפיע רבות על עיצוב הפנים. בעיצוב פנים של דירות יוקרה התאורה הינה בעלת משמעות רבה כאשר לגופי התאורה, עצמת הארה וגווניה תפקיד מרכזי ומהותי מאוד באספקט העיצובי. ללא ספק התאורה מהווה שחקן מרכזי בעיצוב הפנים של דירות היוקרה, לא פחות מהריהוט והאקססוריז המלבישים את הדירה.

פוסטים אחרונים