עיצוב דירות יוקרה – מה חשוב לדעת

אם נכנסתם לדירת יוקרה, כנראה שחשתם בזה באופן מיידי. וזאת מבחינת כל האלמנטים, כגון: המבנה, הגימור, האסתטיקה, העיצוב והסטיילינג. מדובר בדירה שהושקע בה הון רב. בדירה שכזו יש משמעות לתכנון וסידור הפריטים במרחב. גם לפריט הקטן ביותר יש משמעות, וזאת כחלק ממכלול עשיר ומהודר. עיצוב דירות יוקרה זוהי משימה המצריכה מומחיות, ניסיון ויכולת להפוך את דירת החלומות שלכם לחווית מגורים יוקרתית ומיוחדת שתהווה גם למקור השראה עבור המבקרים בו.

עיצוב דירות יוקרה – הגודל לא קובע!

האסוציאציה שעולה לנו בראש כשאנו חושבים על דירת יוקרה, היא של דירה גדולה במיוחד, בעלת מרחבים עצומים שמפרידים בין המטבח לסלון. אלא שגם דירות קטנות יחסית יכולות להפוך לדירות יוקרה באמצעות עיצוב מוקפד, או לכל הפחות לדירות בוטיק אלגנטיות במיוחד, עם חומרי גלם איכותיים ופריטים דקורטיביים בעלי קווים נקיים. גם כשהחלל בבית אינו גדול עדיין ניתן למקסם את הפוטנציאל של הבית ולהפוך אותו לדירת בוטיק מיוחדת.

אדריכלית שמתמחה בעיצוב דירות יוקרה

כלקוחות יש לכם את חופש הבחירה לבחור את האדריכלית שתלווה אתכם לעיצוב דירת היוקרה שלכם. יש חשיבות רבה לרזומה ולמומחיות שמביאה עימה האדריכלית בעיצוב דירות מסוג זה. מלבד בחירה באדריכלית רשויה, המחזיקה בהכשרה ובהסכמה הגבוהה ביותר, מומלץ לבחור באדריכלית בעלת ניסיון ייחודי בעיצוב דירות יוקרה, המכירה את החומרים והמפרטים המאפיינים את דירות אלו. אדריכלית טובה ומוכשרת יכולה להבין את רצונכם וחלומכם, ללמוד את סגנון החיים שלכם ולהביא איתה ידע וניסיון מעיצוב דירות יוקרה עליהן היא חתומה.

פיקוח על ביצוע העבודה

מימוש החזון העיצובי בדירות יוקרה אינו מובן מאליו גם כשהתכנון מדוקדק ומפורט לפרטי פרטים. הוא מושפע מעבודה של הרבה בעלי מקצוע. כאדריכלית, אוודא כי עומדים לרשותינו אנשי מקצוע הטובים ביותר בתחומם ובעלי ניסיון רב שנים. באמצעותם נוכל להוציא את התוכניות אל הפועל. על מנת לפקח על איכות העבודה, לאורך ביצוע העבודות, אגיע לאתר ואוודא שהעבודה מתבצעת כשורה ועל פי הנחיותיי וסט התכניות המפורט שהפקתי עבורכם.

חומרי הגלם בעיצוב דירות יוקרה

חומרי הגלם , אחד הפרמטרים החשובים ביותר המייחד עיצוב פנים יוקרתי ומבחין אותו מעיצוב פנים סטנדרטי. חומרי הגלם הנבחרים בעיצוב דירות יוקרה הם איכותים ועמידים. הם מחזיקים מעמד לאורך שנים ואינם מושפעים מטרנדים חולפים. את הדירה נקפיד לעצב ברמה אסתטית ובחומרים בעלי עמידות גבוהה. איכות החומרים באה לידי ביטוי בריצוף, בריהוט, בטקסטיל ובפרטי הנוי שונים החל מפרטי אמנות ועד לווילונות ושטיחים. החומרים היוקרתיים תופסים את העין, נעימים למגע ועמידים מאוד והגימור שלהם ללא ספק מצטיין. דירות היוקרה יהיו לרוב  מעוצבים בקווים עיצוביים “רגועים” ו”שקטים” יותר. הצבעים יהיו בשניים או בשלושה גוונים בלבד, והם יבואו לידי ביטוי בכל אחד מחדרי הבית.

גופי תאורה

בדירות יוקרה יש לגופי התאורה אלמנט עיצובי חשוב בעל השפעה רבה על  דירת יוקרה, החל מגוף התאורה עצמו ועד לצבע האור. תאורה בדירת יוקרה, תעוצב בקפידה ויכולה להופיע במקומות מפתיעים כמו בתוך נישות בנויות או בארונות, תאורה שאינה ישירה או מנורות עומדות במקום תלויות. הצבה נכונה של גופי התאורה והאור שהן שופכות מזווית מעניינת עושה את ההבדל שבין תאורה שגרתית ליוקרתית. בצימרים, גלריות ומלונות בוטיק ניתן להבחין במחשבה המושקעת בגופי התאורה ,במיקום שלהם, בסגנון העיצוב שלהם, בחומר ממנו הם עשויים ובטמפרטורה של האור, שקובעת האם צבעו יהיה לכיוון הכחלחל או דווקא לכיוון הכתמתם. בעיצוב דירות יוקרה אנו נשלב גופי תאורה במקומות אסטרטגיים, כאלה שמאפשרים להדליק את האור ולהינות מנגיעות של אור מעומעם. תכנון תאורה חכם ישאפשר תסריטי תאורה שונים ונכונים לכל סיטואציה.

פריטים בעיצוב אישי

בעיצוב דירות יוקרה אני מקפידה לשלב אלמנטים ייחודיים ויוקרתיים, כאלה שלא ניתן למצוא בחנויות אקססוריז לבית, כשחלק מהפריטים הם בעיצוב אישי על פי טעמו של הלקוח ועל פי העיצוב הכולל של הבית. פריטים בעיצוב אישי כוללים שטיחים שהוכנו “קאסטום מייד” עבור הפרויקט והלקוח, חפצי אמנות ייחודיים, גופי תאורה בדגש על נברשות, קרניזים ועוד.

סגנונות עיצוב שמתכתבים עם דירות יוקרתיות

  • עיצוב מודרני – עיצוב בסגנון מעט הייטקיסטי ומינימליסטי, העושה שימוש בגוונים של אפור, שחור ולבן ובקווים ישרים. חומרי הגלם ברובם יהיו בטון וזכוכית, תאורה לבנה-קרירה.
  • עיצוב קלאסי – עיצוב דירות יוקרה בנגיעה אירופאית: רהיטים עתיקים עשויים עץ מלא, צבעים של שמנת, זהב ולבן, קריסטלים, נברשות, קרניזים בדים כבדים ותאורה חמימה.
  • עיצוב אקלקטי – סגנון עיצוב שלוקח מעט מכל סגנון עיצוב ויוצר אווירה ייחודית ואחידה. את סגנון העיצוב האקלקטי חשוב לעשות ביחד עם מעצבת פנים בעלת ניסיון, כיוון שהערבוב בין הסגנונות עלול להוביל לתוצאה מפוזרת ולא אסתטית.
  • רטרו – סגנון עיצוב יוקרתי שעושה שימוש בחומרי גלם שהיו נפוצים בשנות החמישים כגון: פלסטיק, פורמייקה וצבעים עזים כמו כתום, שחור, צהוב-חרדל וירוק.
  • וינטג’ – עיצוב דירות יוקרה בסגנון וינטג’ הוא מהנפוצים ביותר. הסגנון מייחס חשיבות לשחזור פריטים ישנים מתקופות קודמות, והופך אותם למעודכנים ורעננים, החל מכורסאות עתיקות ושמורות ועד לארונות זכוכית ואפילו רדיו-טייפ או מערכת דיסקים.

פוסטים אחרונים