תכנון בתי יוקרה- דברים שחשוב לדעת

לפני שנדון ברשימת הדברים החשובים בתכנון בתי יוקרה כדאי להבין מהו בכלל בית יוקרתי? בית יוקרתי הוא לאו דווקא בית יקר שכל פריט או חומר בו ערך כספי גבוה אלא בית המתוכנן בקפידה רבה תוך התייחסות מרובה אל פרטי הבניין ותשומת דגש יתרה על הבית וכל חלקיו.

 

הרמוניה חברים- הרמוניה!

אחד הדברים החשובים ביותר בתכנון בית יוקרה הוא יצירת בית שהעיצוב והתכנון בו “עובדים יחד” החל מהתייחסות מעטפת המבנה אל החוץ ועד עיצוב הפנים של הבית דרך הגינה- הכל יראה אחד- שלם אחד. רוב הבתים לדאבוננו הרב, מתוכננים בצורת “טלאים” קודם מתכננים את הבית ומעבירים היתרים אחר כך מתכננים את הפנים בסוף את הגינה ואז גרים בבית. כשגרים בבית מבינים שהתכנון לא מספיק טוב וכך אט אט מחליפים רהיטים, מבצעים הצרכה מחדר לחדר. בדרך זו סביר להניח שכמעט כל אדם בישראל יקום בוקר אחד ויבין שהבית שלו – הוא לא. לא מתאים לצרכים, לא עובד יחד כמקשה אחת. אחד הדברים המשמעותיים ביותר המגדירים “בית יוקרה” הוא תכנון יסודי של כל הבית לפרטי פרטים על כל מרכיביו כך: שלכל דבר יש מקום, לכל חלל יש פונקציה בתכנון כזה- לא שוכחים כלום והבית לא רק יראה מצויין אלא גם יתפקד בצורה מושלמת והרמונית בכל ההיבטים.

 

במקום לפזר את ה”ביצים” נסו לדייק את הבחירה ולצמצם אותה

גישה התכנון שלי בסטודיו שלי היא ברורה – מלווים את הלקוח מההתחלה- ממש ממש מההתחלה ועד הסוף. החל מתכנון ראשוני – היכרות אישית ומעמיקה עם הלקוחות, הגשות לעירייה, תכניות לביצוע ועד עיצוב פנים ואפילו הום סטיילינג. לקוח שמחליט שאני הבחירה הנכונה עבורו יזכה לעבור איתי תהליך מהנה ובריא ואני אלווה אותו ממש עד שיכנס לבית. זכרו- התהליך מאד ארוך ולכן הבחירה שלכם חייבת להיות מדויקת עבורכם (וגם עבורי כמובן) כשאתם מחליטים לא לפזר את ה”ביצים” תמיד תהנו בבית שהוא יותר שלם ונכון עבורכם, עם זאת תתנהלו עם אותו אדם ולכן הוא חייב להיות נכון עבורכם. בסופו של דבר אתם תהנו מבית מושלם ואני אוכל לעמוד מאחורי התוצאה .

 

במקום “מהר מהר” חשבו “איכותי איכותי”

תהליך בניית הבית שלכם ככל הנראה תהיה ההשקעה הכי גדולה בחיים שלכם וגם אם לא תתכוונו להשקיע המון כסף בסוף תמצאו את עצמכם משלמים -והרבה! יש נטייה להגיע לאדריכלית ולבקש שהכל יקרה במהירות כי “אין זמן” ואנחנו “משלמים שכירות” ואנחנו משלמים “מיסים” ו”הילדים צריכים להיכנס לבית הספר בספטמבר” חברים!!!!!! כל כך הרבה זמן מהחיים שלכם השקעתם רק בלגייס את הכסף לצורך בניית בית בבקשה: ת-נ-ש-מ-ו-! בית יוקרתי הוא בית ששלב התכנון הראשוני בו כנראה יהיה ארוך מהמצופה ואולי גם לא אבל אתם חייבים להיות שלמים עם כל קו וכל החלטה שנקח יחד- וגם אני. חוץ מזה ככל שנדייק את הבית בשלב התכנון הראשוני כך הדרך תהיה חלקה יותר ונחסוך זמן רב בתכנון המפורט. כל קיר שזז רק קצת בשלבי תכנון מאוחרים מעכב מאד את ההגשות לעירייה, את סט התכניות למכרז קבלנים את הביצוע וכו’. אז בואו ניתן כבוד לבית ונקח את הזמן ונתכנן “איכותי איכותי” שתוכלו להודות בכל יום על הבית המושקע שתכננו. לפני שמתחילים פרויקט של תכנון ועיצוב בתי יוקרה, שהיא משימה מאתגרת ומרתקת חשוב לבצע תהליכי תכנון מדויקים ולהגדיר במדויק את הצרכים והתכנים הרצויים. עיצוב מוקפד וארכיטקטורה נכונה ישליכו על התהליך . העיצוב יאפשר יצירת אווירה ייחודית ויוקרתית וכמובן הקפדה על שילוב של יכולות אדריכליות חדשניות ופתרונות אסתטיים שיתאימו לטעמי הלקוחות.

 

רוצים לתכנן בית יוקרתי- עצרו וקראו שוב ושוב את המאמר. בית יוקרתי הוא לא רק בית יקר הוא בית חכם שתוכנן בקפידה במיוחד עבורכם ולא לאף אחד אחר. נתראה בקרוב לקפה במשרד שלי ומי יודע?! אולי נחליט לצאת יחד לדרך משותפת שיכולה להיות גם מהנה.

 

פוסטים אחרונים