תכנון ועיצוב וילה, כרמי-גת

שיתוף פרויקט

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

פרוייקט עיצוב פנים לוילה בכרמי-גת המהווה הרחבה לעיר קריית גת. כמו בכל דבר בחיים גם כאן הכל מתחיל ונגמר באנשים. הדינמיקה האנושית הייתה מצוינת סטודיו T.Z.F ובראשו האדריכלית טלי זרחיה פרומוביץ, לקח על עצמו את  כל נושא עיצוב הפנים בפרויקט ובחירת חומרי הגמר. הבית מעוצב בסגנון מודרני- מינימליסטי עם נגיעות ביתיות חמימות. הליווי החל מסיום שלב השלד ועד גמר מושלם. זוג טרי עם סיפור חיים מרתק, המשלב עולם של ניגודים והפכים. הבית ממוקם בכרמי גת שכונה חדשה כהרחבה לקריית גת. 

דמות מעוררת השראה: יופיה של האישה, דמות מרתקת בעלת סיפור אישי נוגע העוצר נשימה בעולם תרבויות עשיר וצבעוני, הייתה לי השראה לכל אורכו של הפרויקט. הכניסה לבית מגלה מבט למפתחים מעניינים, מבטים וחללים פתוחים. תחושת המרחב והחופש והתנועה הלא מוגבלת בו מבטאת את הפרשנות האישית שלי לאישיותם המיוחדת של הלקוחות ואישיותה רבת העצמה של האישה.

מדובר בבית פרטי צמוד קרקע שהכניסה אליו דרך גינה קדמית לצילו של עץ זית ארצישראלי. קומת הקרקע כוללת את החלל המרכזי. מימין לכניסה לבית שירותי אורחים המעוצבים בשחור דומיננטי ונגיעות פליז, מצד שמאל חדר שינה ולו חדר רחצה צמוד ה”נארז” בקובייה לבנה ומינימליסטית הפונה אל החלל המרכזי. העיצוב מוקפד וכולל פנלים שקועים, חיפוי עץ לבן, דלת אפס ונתק אור בתקרה ההופך את המסה לקוביה צפה במרחב. לצד המסה מתנוסס גרם המדרגות הזיזיות הבוקע מן הקיר ומצופה עץ אלון. לצידי המדרגות גשר עליון המוביל אל קומת החדרים ומשם נפתח מבט עוצמתי אל סלון הבית המתנשא לגובה של 5.80 מ’ ומעניק תחושה רחבת ידיים לבית. קיר הטלויזיה מחופה אריחי בטון כשחלקו מודגש באמצעות חיפוי נגרות שחור ולאורכן מזנון צף עשוי עץ אגוז אמריקאי. ממול המטבח המאופיין בצבעים שחור ולבן וכולל אי ובו מקרר יינות וויטרינה הופנה אל פינת האוכל. פינת האוכל עגולה וגם בחלל זה נגיעות של עץ אגוז אמריקאי המייצר חזרתיות והרמוניה בחלל. החלל המרכזי מאופיין בפתיחות גדולה כלפי חוץ אל הגינה האחורית. הירוק נכנס פנימה ומהווה המשך של הבית ומעניק זרימה והרגשה נעימה. הוויטרינות ועבודת הזכוכית מוקפדים ביותר ואלה ממסגרים היטב את החוץ.

אזור המגורים מופרד בצורה מוחלטת מהאזור הציבורי וממוקם בקומה העליונה, דבר המאפשר פרטיות ונוחות גבוהה. הגישה לקומה זו באמצעות גשר ומסדרון חיצוני הפונה אל נוף הסלון הגבוהה. הקומה כוללת ממ”ד המשמש כחדר שינה, חדר רחצה כללי המעוצב בקו נקי ושקט של הרבה לבן עם נגיעות וקונטורים שחורים. חדר רחצה זה כולל אמבטיה, מקלחת וארון כיור עם אחסון לא מבוטל. סוויטת ההורים חמימה ומפנקת עם נגיעות של עץ אלון, פרקט פישבון, קונטורים שחורים ושיש קררה. מצד אחד של אזור השינה חדר רחצה ובו שני ראשי גשם ומזלפי יד, חדר הרחצה מופרד מחדר השינה באמצעות מחיצות זכוכית. מצידו השני של חדר השינה חדר ארונות גם הוא מופרד באמצעות מחיצות זכוכית.  החדר נראה רחב ידיים ומעניק מרחב מחייה מפנק ופונקציונאלי. קומה זו כוללת גם חדר שירות ואזור לתליית כביסה וחדר שינה נוסף בקצה המסדרון.

מידע נוסף שיעניין אתכם:

סוג:

שטח:

עיר: