שיפוץ צמוד קרקע, תל-אביב

שיתוף פרויקט

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

לפעמים שיפוץ מתחיל ככה:

מדובר בשיפוץ בית פרטי בתל אביב שהתחיל משיחה טלפונית תמימה: “כל מה שאנחנו צריכים— להחליף תנור… התנור שלנו קטן מידי… תוכלי לעזור לנו לחדש את המטבח?”. למחרת בבוקר הגעתי עם מומחה לחידוש מטבחים שמדד, בדק, העריך, נתן הצעת מחיר. בינתיים משיחה עם הדיירים בכלל הבנתי שהאישה הזאת שעומדת מולי היא מאסטר שף מבשלת ארוחות לגדודים ועושה את זה באהבה!!! שוחחתי עם הלקוחות שלפתע שאלו אותי “אם היית יכולה לתכנן מחדש את כל חלל הכניסה (סלון, פינת אוכל ומטבח) איך היית עושה את זה?” שלפתי את מחברת הסקיצות שלי והתחלנו להעלות יחד את החלום על הדף… בדיוק כך, תוך שבוע אישרנו סקיצת תכנון ראשונית ויצאנו לדרך לתכנון המפורט.

יצירת חלל מרשים, פתוח וגדול:

הרסנו את קיר ההפרדה שחצץ בין הסלון לפינת האוכל על-מנת ליצור חלל כניסה גדול ומרשים ללא חציצות. ארונות המטבח שחצצו בין פינת האוכל למטבח בוטלו. התכנון החדש “שיחרר” את החלל כשהמטבח וארונות האחסון רוכזו בסטריפ אחד המשכי וארוך לאורך הקיר. בדרך זו הרוויחו הלקוחות מקום אחסון רב ונוח לצד חלל כניסה גדול ומרשים. בשיתוף עם הלקוחות נבחרו החומרים רובם בצבע לבן, גם לצבע יש חלק בפתיחה המשמעותית של החלל. מעל משטח העבודה נבחרו אריחים עם טקסטורה עדינה אך חלקה הנותנים תחושה זכוכיתית ונקיה. פינת האוכל הנבחרת עשויה עץ בעיצוב נקי ההולם את החלל, הכיסאות שנבחרו בעלי משענת נמוכה גם הם מעניקים תחושת פתיחות ומרחב. בחירה במערכת לטיהור מים העניקה למשטח העבודה מראה נקי ממכשירים כמו “תמי 4″ ו”קומקום חשמלי”.

תפישת העולם שלי: יש כל כך הרבה אדריכלים… במרכז השיפוץ נמצא הלקוח:

היצירתיות של הלקוחה באה לידי ביטוי לא רק במטבח שתכננתי עבורה אלא גם בפרטי האמנות ובעיקר בפסלים שפיסלה וקיבלו מקום של כבוד בעיצוב הבית וההעמדה. בתום השיפוץ הרגשנו נהדר… במשך חודש לאחר השיפוץ הלקוחה התקשרה אלי כל יום בבוקר להודות לי על מה שעשיתי עבורה. הפרויקט ממחיש לקוחות שמרגישים ש”משהו לא בסדר” בבית שהם חיים בו… קשה להם לשים את האצבע במקרה הזה השיפוץ התחיל מה”תנור”. כשהפרויקט הסתיים הרגשתי שאני ממש מטפלת באנשים דרך הבתים שלהם ו”בעיות” שנפתרות בחלל משפיעות באופן ישיר על הנפש.

מידע נוסף שיעניין אתכם:

צילום סטילס: עידו  אדן

צילום וידאו: צליל אגמון 

סוג:

שטח:

עיר: