תמ”א 38/2 פנקס פתח תקווה

שיתוף פרויקט

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
תמא רחוב פנקס

פרויקט התחדשות עירונית בעיר פתח תקווה, שתוכנן במסגרת תמ”א 38 2 ו-3. מדובר במגרש שאינו רגולרי, צר וארוך ובעל זווית בעורף.

היה מאוד מאתגר לתכן את הבניין החדש ולתת את התמורות הנדרשות לדיירי הבניין. התכנון כולל הקלות בקווי הבניין לצורך תכנון הקומה הטיפוסית באופן מיטבי. מדובר במבנה בעל 9 קומות הבנוי על קומת הקרקע, קומה עשירית חלקית ושתי קומות מרתף.

קומת הקרקע מייצרת חזית פתוחה, עם שקיפות גבוהה כלפי הרחוב. הפיתוח של הקרקע במפלס הרחוב. קיימת הפרדה מוחלטת בין הירדה למרתף לבין הכניסה לאזור המערכות- הם ממוקמים בשני צדדים שונים של המבנה.

המרפסות תוכננו עם רדיוסים בקצוותיהן לאור צורתו של המגרש וכדי למנוע חריגות מקווי הבניין לצורך המרפסות. זו הפכה לשפה עיצובית של ממש, חזרתית בתכנונו של המבנה כולו. תוכננו מרפסות סוכה קופצות כלפי הרחוב. על מנת לייצר חזות אסתטית במיוחד הן נעטפו בקורות היקפיות היוצרת מראה אחיד לכל הסוכות, כך הן אינן נראות כמרפסות קופצות.

עיצוב הבניין משלב לוחות אלוקובונד בצבע אפור כהה, גמר טיח לבן ואלומיניום דמוי עץ. שלושת החומרים הללו יוצרים יחדיו שפה אדריכלית מודרנית, באמצעות זוויות ישרות עם קריצה למבני באוהאוס המשלבים זוויות עגולות וזורמות. עם זאת, החזיתות הצידיות עוצבו במקצבים רנדומליים, אקראיים.

מידע נוסף שיעניין אתכם:

סוג:

שטח:

עיר: