נתונה לשינוי: דירת קבלן שקיבלה מראה חדש

דירת קבלן לא חייבת להיות סטנדרטית או שבלונית – וכאן נכנס השלב החשוב שנקרא “שינויי דיירים”. תחת הקטגוריה הזאת נופלים כל השינויים שמבוצעים בין רכישת הדירה לקבלת המפתח. אלה יכולים להיות שינויים קלים כמו הוספה של נקודות חשמל, או שינויים מהותיים כמו ביטול חדרים ושבירה של קירות.
בשביל לצלוח את ההליך המורכב, הרבה דיירים בוחרים לעבוד עם איש מקצוע, וזה בדיוק מה שעשה הזוג בפרויקט זה. השניים רכשו דירת קבלן בת חמישה חדרים, ונעזרו באדריכלית טלי זרחיה פרומוביץ כדי להתאים אותה לצרכים המדויקים שלהם וליצור בה אווירה חמימה ועוטפת.

שינויי הדיירים כללו ביטול של המסדרונות בדירה – מהלך שאפשר להרחיב את החדרים. “בדרך זו עלתה איכות החיים של המשפחה בדירה”, מסבירה האדריכלית. “עכשיו יש מינימום מעברים ומקסימום שטחים המשמשים למחייה”.

לצד השינויים המבניים, האדריכלית שמה דגש על תכנון נגרות אישית. בסלון תוכנן קיר כוח שמשלב עץ בהיר עם חיפוי אבן צפחה. הקיר כולל גם מזנון וארון שירות שמשולב עם קמין. הנגרות במטבח הותאמה מבחינת החומרים לנגרות בסלון, ובכך מתקיים קשר בין שני החללים הסמוכים. לדברי האדריכלית, הנגרות משחק תפקיד חשוב בהתאמת הבית לבעליו. “פרטי נגרות האמן משתנים מדירה לדירה ומאפיינים את דייריה הן בחומריות והן בפונקציונאליות שלהם”, היא אומרת.

בשביל לענות על בקשת הדיירים וליצור דירה נעימה ומזמינה, הושם דגש חשוב על בחירת החומרים והצבעים. החומרים הדומיננטיים ביותר בעיצוב הדירה הם עץ ואבן צפחה, והגוונים השולטים בה נעים על הסקאלה של אפור ולבן. האדריכלית דאגה לעשות שימוש חוזר בחומרים ובגוונים האלה כדי ליצור שפת עיצוב אחידה בכל הדירה. “אחד העקרונות החשובים ביותר המלווים אותנו בסטודיו T.Z.F הוא עקרון החזרתיות”, היא מסבירה. “בני האדם מחפשים חזרתיות ברמה החזותית, ועיצוב נכון יאזן בין החומרים והצבעים השונים בחלל ויחזור עליהם עד ליצירת הרמוניה”.

רשימת ספקים חלקית:
רהיטים בהתאמה אישית – גלריה ארז לוי
תאורה – לומינה לד
חיפויי קיר – אבן סיב