עיצוב פנים אקלקטי

“האם תוכל לומר לי, בבקשה, איזו דרך עליי לבחור מכאן? זה תלוי רבות במקום אליו את רוצה להגיע”

לואיס קרול מתוך הספר: הרפתקאות אליס בארץ הפלאות

לפתוח בציטוט מתוך הספר “הרפתקאות אליס בארץ הפלאות” אולי יוכל לזכך את הרעיון מאחורי הגישה האקלקטית לעיצוב. כשאנו מתחילים לעצב חלל בין אם הוא משמש למגורים, למסחר או לעבודה יש לבחור בסגנון עיצובי דומיננטי שייתן את המתווה לחלל. בחירת הסגנון היא חלק מדרך שתוביל אותנו למקום אליו נרצה להגיע. בחירה בסגנון האקלקטי תוכל לשאת אותנו למקומות ייחודיים, עיצוב שאותו עוד לא ראינו בשום מקום אחר.

עיצוב פנים אקלקטי - טלי זרחיה פרומוביץ
פירוש המילה אקלקטי הוא הנאסף באופן לא אחיד ממקורות שונים. עיצוב אקלקטי הוא ביטוי לסגנון השואב השפעות מתרבויות, תקופות וסגנונות שונים. כזה שעשוי לשלב בין חדש לישן, בין מזרח ומערב ונהנה באופן מתמיד משפע אז… מי אמר שאי אפשר ליהנות מכל העולמות?
הגישה שתלווה אותנו בעיצוב חללים בסגנון האקלקטי היא: מאחורי כל דלת עולם שלם השונה לחלוטין ממשנהו או במילים אחרות כל דלת היא צוהר למקום חדש ושונה. גישה זו תיצור שפע של רעיונות המותאמים בדיוק עבור אורח החיים שלכם. אקלקטיקה היא לא באמת סגנון מוגדר וזה בדיוק היופי- מדובר בסגנון האישי והייחודי שלכם. מעצם היותנו בני אדם אנחנו יצורים מורכבים הבנויים מרבדים רבים שונים ומגוונים. אם כך, מדוע שהבתים שלנו לא ישקפו את המורכבות הזאת? את הזיכרונות האישיים, הפריטים החשובים שצברנו, החוויות והאהבות שלנו. המורכבות הזו תתחבר לכדי מראה עיצובי שלם שייצור הרמוניה.

עיצוב אקלקטי - טלי זרחיה פרומוביץ עיצוב פנים

מי אתם? או- מהיכן מתחילים את התכנון?

הכל מתחיל ונגמר באנשים ולאנשים יש חפצים. העיצוב האקלקטי מציג גישה בה נוכל להציג פריטים סנטימנטליים או כאלה שאנחנו אוהבים ולסדרם בצורה נעימה ומזמינה בחלל. כדי להתחיל בתכנון, האדריכלית שתתכנן את ביתכם חייבת להכיר אתכם: מה האהבות שלכם? התחביבים? הצרכים שלכם? החלומות? כך תתגבש אט אט התכנית לעיצוב החלל השייך לכם. כבר בשלב הראשוני יהיה נכון לייצר רשימה עם פריטים האהובים עליכם שצברתם במהלך השנים אפשר להוסיף תמונות ומידות כדי להתחיל לגבש את מיקומם בחלל. שילוב של פריטים בעלי אופי מובהק ידגישו את ייחודיות החלל שלכם ויהפכו אותו למקום בעל חוויה אישית. לרוב החללים שיעוצבו בדרך זו יהיו חמימים, נעימים וישקפו אתכם.

עיצוב פנים סגנון אקלקטי - טלי זרחיה פרומוביץ

מאחר ועיצוב פנים אקלקטי הוא עיצוב “ללא חוקים” החיבורים חייבים להיות מדויקים ולכן השלב הבא בתכנון יהיה יצירת לוח השראה. לוח השראה יסייע בדיוק המכלול ובמציאת איזונים נכונים בין הפריטים העשירים בחלל. בלוח זה נוכל לחשוב יחד על הטקסטורות, הצבעים, הצורות והשילוב ביניהם. התוצאה צריכה להיות שלמה ולא מגובבת, חשוב מאד לאורך כל התהליך לגבש את המכלול ולחתור להרמוניה בחלל.

עיצוב פנים אקלקטי מבט למטבח- טלי זרחיה פרומוביץ

אוסף של עולמות

כמו שהפריטים יכולים להיות שונים לחלוטין זה מזה כך גם השימוש החומרי בחלל. שילוב בין חומרים יוקרתיים מאד לבין חומרים פשוטים יותר יתקבל בברכה, העיקר הוא להגיע למראה סופי שישדר את הערכים שתחפצו בהם. נכון לנסות לגוון ככל האפשר ואף להוציא פריטים מהקשרם, כך לדוגמא: קונסטרוקציה של מכונת תפירה יכולה להפוך לשולחן, קערה מרשימה תוכל להפוך לכיור, מגש יוכל להפוך לבסיס שולחן קפה וכו’… בדרך זו תוכלו להרוויח פריטים חד פעמיים שיאפיינו את עיצוב החלל הפרטי שלכם. את הריהוט ניתן לרכוש בחנויות יוקרה או בשווקי פשפשים למיניהם… בקיצור האפשרויות שפותח בפנינו העיצוב האקלקטי הן כמעט אינסופיות וזה היופי.

עיצוב פנים אקלקטי של סלון - טלי זרחיה פרומוביץ

עושר של ניגודים

יכולים לתאר לעצמכם מטבח המעוצב בסגנון מודרני לצד פינת אוכל בסגנון פרובנס גופי תאורה עתיקים “וינטג'” בשילוב חומרי גמר טבעיים כמו: בריקים ועץ גושני?! כל זה יוכל להשתלב יחד בצורה מושלמת עם טעם טוב ותשומת לב לפרטים. הייחודיות בעיצוב האקלקטי היא יצירת מכלול של אלמנטים המנוגדים זה לזה ועובדים יחד תוך איזון מושלם. הניגודיות יוצרת עושר של צבעים, מקורות השראה, צורות וטקסטורות. הניגודיות יוצרת צוהר לעולם הפנימי שלכם. מבחינה עיצובית בדרך כלל נייצר רקע ניטרלי שיהווה מצע נכון לחיבור בין כל האלמנטים העיצוביים בחלל. אבל לא רק ולא תמיד זה מאד תלוי במראה שנרצה להעניק לחלל. בכל מקרה יש להימנע מ”עומס יתר” של פריטים בחלל. העיצוב יכול להיות חופשי אך עליו להיות מזוכך, לא כדאי להגיע למצב של כאוס ללא כל חוט מקשר בין הפריטים. לכן עיצוב אקלקטי נחשב מאתגר, בין כל האלמנטים השונים צריכה לשרור הרמוניה מדויקת. מראה החלל יהיה שלם וייחודי והחומרים, הצבעים והמוטיבים השונים ישתלבו יחד בצורה מושלמת.

עיצוב פנים אקלקטי מבט למשפחה - טלי זרחיה פרומוביץ
לסיכום כמו כל תהליך תכנוני גם בעיצוב פנים אקלקטי האתגר הוא לעצב בית שיתאים במיוחד עבורכם, כמו כפפה ליד. לאחר שנים בהן דבקנו בסגנון עיצובי אחד הגיע הזמן להינות מהשפע. בכל שאלה, בקשה או ייעוץ אהיה כאן בשבילכם התקשרו אלי 0528408755 או צרו קשר באמצעות הטופס באתר. טלי זרחיה פרומוביץ אדריכלית הבית שלכם.

פוסטים אחרונים