אדריכלות מודרנית: עתיד העיצוב: אימוץ אדריכלות מודרנית עבור הפרויקט שלך

בעידן שלנו מודעות גבוהה למה שקורה סביבנו: להוצאות שלנו ובהתאם להשלכות על צריכת האנרגיה.

הדברים האלו נלקחים בחשבון ומלווים את כל מי שעוסק באדריכלות, בנייה ועיצוב. אדריכלות מודרנית מתייחסת וכוללת את החידושים הטכנולוגיים המסייעים לנו בשמירת הסביבה וחיסכון באנרגיה, את הנתונים הסביבתיים, חומרי הבנייה והגמר. אדריכלות שמטרתה מתן מענה פונקציונאלי תוך ניצול מקסימלי של אנרגיה ושטח.
בפרויקטים של אדריכלות מודרנית ובנייה חשוב ללמוד את אורח החיים של הלקוח, להתאים באופן אישי, אינדיבידואלית לכל לקוח את הפרויקט בהתאם לחלומותיו ולצרכיו עם דגש על הבית והסביבה בה הוא חי. כך שהדברים יבואו לידי ביטוי בתוכניות האדריכליות וכך ליצור עיצוב חכם ומודרני.
בתכנון המודרני נתכנן חלוקה נכונה של החלל בשימוש חומרים חסכוניים וידידותיים לסביבה, נתכנן את מערכת התאורה, החשמל והמים כך שהפרויקט יהיה חסכוני, חכם ומעוצב.

אדריכלות המודרנית מאופיינת בגיוון וחופש אומנותי. שילוב של מגוון חומרים, טקסטורות וצבעים בו זמנית. כך שגם אם העיצוב נקי הוא מעניין, מסקרן ולא שגרתי.
האדריכלות המודרנית מתאפיינת בניקיון, קווים ישרים, עיצוב פשוט ונטול קישוטים, גיאומטריה פשוטה ומדויקת בפנים ובחוץ המבנה. מאפיין בולט נוסף הוא הפרקטיקה לצד האסתטיקה. אדריכלות מודרנית שמה דגש על שימוש ותכלית המבנה ומתן מענה על הפונקציה. או כפי שהאדריכל לואיס סאליבן, אחד מאבות האדריכלות המודרנית תמצת בצורה מושלמת : form follows function””

בתכנון מודרני נדגול ביצירת חללים פתוחים ומסות המשלבים את החוץ עם הפנים. האדריכל שנבחר לפרויקט מסוג זה יהיה מקצועי, מדויק, מנוסה בתחום על מנת למקסם את החלל בהתאם לתנאי השטח ולצורה. שימוש בחלונות גדולים, קירות מסך, יצירת הרמוניה מושלמת בין החללים בפנים המבנה שישולבו לכדי שפה אדריכלית קוהרנטית עם החוץ.

באדריכלות מודרנית יושם דגש על מפתחי חלונות רחבים המכניסים אור טבעי ואוויר ויסייעו בחיסכון אנרגטי, בסופו של דבר בעלויות תפעול של המבנה כולו. התכנון החכם ייצר בסופו של דבר גם את האסתטיקה, למשל, בניית מרפסות וחללים חיצוניים יתחברו לבית ויתנו מקום לנוף שמסביב. אדריכלות מודרנית תקח בחשבון הכל עד הפרטים הקטנים ביותר- תוך מציאת פתרונות חכמים של אחסון, תאורה, חסכון באנרגיה וחלוקה נכונה של החלל.

פוסטים אחרונים