המדריך המלא לבעלי בית עתידיים: מה לדעת לפני שמתחילים בתהליך התכנון

תכנון בית פרטי

תהליך תכנון ובניית בית פרטי עלול להיות מורכב ובירוקרטי ביותר וכרוך בהשקעת כסף וזמן. תהליך זה כולל עבודה רבה, תיאום מול קשת רחבה של רשויות, יזמים ובעלי מקצוע העשויים להוסיף למורכבות התהליך. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי תהליך זה יכול להיות גם מהנה ומוצלח כאשר בוחרים באדריכלית הנכונה לצורך הגשמת החלום.

אם ברצונכם להגשים חלום ולבנות בית פרטי כדאי שתהיו מודעים לתהליך התכנון והבנייה ולכל הכרוך בהם. תכנון בתים פרטיים מתחיל בבחירת אדריכלית מתאימה מקצועית ובעלת ניסיון עשיר בתחום לאחר שהתרשמתם מעבודות קודמות שלה וקיבלתם המלצות מלקוחות. על מנת להשיג את התוצאה הנכספת שעליה אתם חולמים יש לוודא שלאדריכלית שבחרתם ניסיון מוכח בכיוון הרצוי  ולהתרשם כאמור מעבודות שברזומה שלה. ללא ספק הכימיה והחיבור ביניכם חשובים לא פחות, שהרי תכנון ובניית בית פרטי הוא תהליך מורכב למדיי בו האדריכלית תלווה אתכם לאורך כל הדרך. בשלב הבא, האדריכלית תיפגש עמכם ותבין את רצונותיכם וחלומותיכם באשר לתכנון ועיצוב הבית שלכם. היא תסב תשומת לב להשלכות בפועל של מימוש תכניות אלו בהיבט הכספי והפרקטי ובמידת הצורך, תציע אלטרנטיבות שונות או הצעות נוספות לאור הידע המקצועי והניסיון שלה. תהליך זה נקרא בשפה המקצועית גיבוש פרוגרמה, שהיא למעשה הרשימה הראשונית שעליה ניתן להתחיל בתכנון הסקיצה שאותה יגיש האדריכל לוועדה בבוא העת.

תהליך תכנון ראשוני

בשלב התכנון הראשוני האדריכלית תציג לכם את התוכניות- על מנת שתבינו כיצד יתממשו הרעיונות בשטח הלכה למעשה. ההבנה יכולה להיתמך בשימוש בהדמיות של הבית כמו גם בהתרשמות מפרויקטים דומים שכבר נבנו. חשוב להבין את כל הנקודות ולשאול את השאלות הרלוונטיות על מנת להבין לקראת מה אתם הולכים. יש לשים דגש על היבט התקציב על מנת להתנהל בצורה נכונה ולצמצם “הפתעות” לא רצויות. תכנון בתים פרטיים הוא מיזוג של חזון ושל ביצוע  עבור הלקוח והאדריכלית ולכן תיאום והבנה ההדדית הם בגדר הכרח.

תהליך הבנייה ומה שמסביב לו

לאחר קבלת היתר הבנייה תוכלו להתחיל בתהליך הבנייה עצמו. האדריכלית תפיק סט מפורט של תכניות עבודה שישמש את מגוון בעלי המקצוע ובראשם את הקבלן האמון על הפרויקט. לאורך כל עבודת הבנייה בשטח האדריכלית תפקח “פיקוח עליון” על הנעשה לאורך התהליך כולו: תחילת הבנייה, שלב התשתיות, תחילת בניית קירות הפנים וגמר הבנייה. בנוסף צוות הביצוע יכלול גם מפקח בנייה היעניק לפרויקט הבנייה “פיקוח צמוד” תפקידו ללוות אתכם לאורך כל התהליך להגיע לאתר מידי יום, לתאם בין בעלי מקצוע והתקנות, לרכז עבורכם את הצעות המחיר, לעבור על התכניות המקצועיות ולטפל באתגרים ותיאומים בין כל גורמי הבניה בשטח.

תכנון ועיצוב הבית הפרטי ברמה הגבוהה ביותר

תכנון בתים פרטיים יוקרתיים נשען על שילוב נכון של צבעים, השקעה בחומרי גמר וריהוט יוקרתיים תכנון מפתחים וחלונות מרשימים ועוד. ראשית, יש להחליט על הצבע/ החומר העיקרי הדומיננטי של הבית שישמש כקו מנחה בכל תהליך העיצוב של הבית. לבחירת הצבעים ולשילוב ביניהם חשיבות רבה בעיצוב והם עשויים לתרום במידה רבה למראה המודרני היוקרתי של הבית וכן לתחושות החיוביות שלכם. כמובן שגם לבחירת ריהוט יש חשיבות מכרעת ויש להתאים אותם לחללי הבית ולנתוניהם הפיזיים. למיקום ולגודל החלונות חשיבות לא מבוטלת בתהליך העיצוב. כיום המגמה היא להשתמש במפתחים גדולים ולנצל את אור השמש הטבעי באופן המירבי, אך כמובן שיש להתאים את עיצוב החלונות לטעם האישי ולרצונות הלקוח. נראות החלונות יעלו בקנה אחד עם הסגנון העיצובי של הבית כולו ויתנו ביטוי לטעמכם האישי.

פוסטים אחרונים