תמא 38-2 רחוב גד מכנס, פתח-תקווה

שיתוף פרויקט

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

פרויקט תמ”א 38-2 בפתח תקווה, על מגרש המכיל שלושה בניינים שצריכים להפוך לבניין אחד – לפחות למראית עין. בקומה הראשונה של הבניין לובי וחללים לשירות הדיירים. מבחינת חזית המבנה: ארבע הקומות הראשונות בגמר שליכט לבן עם פאנלים מעץ המשובצים בצורה רנדומלית בחזית ויוצרים אווירה נעימה וקלילה. בקומות העליונות שילוב של גמר שליכט ואבן בצבע שחור מסוג “צפחה” שיוצרת הצללה ומעניקה לבניין מראה מהודר וייחודי.

במבנה המוצע 94 יחידות דיור,  כאמור במצב המקורי שלו היו שלשה מבנים נפרדים, אך למעשה מדובר בשני מבנים המופרדים על ידי שני גרעיני הקשחה ורטיקליים הכוללים: מעליות, גרם מדרגות ולובי קומתי. המבנה למעשה מתוכנן מבחוץ כאחד ומבפנים מתפקד כשני בניינים עצמאיים, ממתנים את העומס ומחוברים באמצעות חצר פנימית גבוהה פתוחה לשמיים. בין שני הגרעינים נמצא האזור השווה ביותר בבניין, מלבד הדירות עצמן, בסטייל שניתן לראות בעיקר באירופה ומעט מאוד בישראל. כי למה להסתפק במסדרונות חשוכים ובמבואה אטומה המובילה למעלית אטומה עוד יותר – כשאפשר לאוורר?

הנאים השכנים בעיניך? באמצעות החצר הזו המרוצפת גרניט פורצלן דמוי עץ וקירות לבנים שאוהבים לקבל את קרני השמש ולהחזיר אותן באהבה, השכנים יכולים ליצור אינטראקציה ויחסי קהילה נעימים, גם אם זה הנפת יד לשלום כשיוצאים מהבית. בנוסף, הדיירים יכולים לקבל מעט פרטיות ותחושה של טבע, כשרוצים לשוחח באווירה אחרת או להיפרד לשלום מבן/בת הזוג מעבר לדלת. הצמחייה הירוקה שעולה מעלה מוסיפה לאווירה הרגועה. הבניין, הן מבחוץ והן מבפנים, תופס את העין ומעניק לנכנסים אליו מעבר נעים יותר מהרחוב ההומה אל הדירה.

מידע נוסף שיעניין אתכם:

סוג:

שטח:

עיר: