תכנון ועיצוב דירה, גבעת שמואל

שיתוף פרויקט

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

תכנון ועיצוב פנים של דירה- האי כמרכז החיים

מערכת היחסים עם הדירה המקסימה הזאת התחילה בפגישה ראשונה מול זוג לקוחות מיוחדים. התקשורת זרמה, הקשר התהדק, האמון נבנה והחופש התחיל. עיצוב הפנים כפי שנראה לעין מהווה תוצאה של חופש תכנוני וכמו שאני תמיד נוהגת לומר “הכל מתחיל ונגמר באנשים”. הדירה משתרעת על שטח של כ-140 מ”ר והפכה מדירה בת שישה חדרים לדירה בת חמישה חדרים מרווחים ומפנקים. הדירה נרכשה מקבלן כשהליווי האדריכלי התחיל במסגרת “שינויי דיירים” והמשיך בשינויים לאחר מסירה ועד הום סטיילינג ליצירת מראה שלם. ומי אמר שדירת קבלן לא יכולה להיראות הרבה יותר ממיליון דולר???

כבר בתהליך התכנון הראשוני היה ברור שהמטבח משחק תפקיד מרכזי בחיי המשפחה המיוחדת. המטבח מייצר מקום מפגש לכל המשפחה: מקום של אהבה, שיחה, כיף וחוויה מקום בו לא רק מבשלים ואוכלים- מקום בו מתרחשים החיים עצמם! בדיוק כך תוכננה הדירה המיוחדת הזו: החלל המרכזי כולל מטבח רחב ידיים, סלון ופינת אוכל נשלפת מאי המטבח. כך הפך האי לב ליבו של הבית: מבשלים בו בנוחות, אוכלים בפינת האוכל ומארחים בה, שניים יושבים על הבר המוצנע בצידו הפנימי של המטבח, רואים טלוויזיה, מפטפטים, משיקים כוסות יין יחד בשעת לילה מאוחרת ואפילו מכינים שיעורי בית עם הילדים. כל הדברים המעניינים מתרחשים ממש שם- באי. 

למרות החופש התכנוני היו לא מעט אתגרים ואלה הבולטים מביניהם:

* צמצום מסדרונות ארוכים וחשוכים – דירת הקבלן כללה שני מסדרונות ארוכים לשתי אונות חדרים. שטח המסדרונות, מן הסתם, נגזר משטח החדרים. מחשבה חדשה על תכנון הדירה הולידה פתרון שמיקסם את שטח החדרים והפך אותם איכותיים בהרבה. המסדרונות צומצמו למסדרון אחד קצר כל השטח הנותר הפך שימושי.

* עמוד נושא רחב במרכז הדירה – ארונות המטבח תוכננו כקו המשכי לעמוד, זה חופה בחומר ממנו עשוי המטבח ובכך הדירה השיגה מראה נקי ואסתטי ללא הפרעות ויזואליות.

* תוספת חדר רחצה נפרד לסוויטת הורים – אתגר שטמן בחובו אינספור תיאומי אינסטלציה ואלומיניום.

* שינוי גורף בכל תשתיות הדירה – שינויים רבים בדירה הפכו אותה שונה לחלוטין מגרסת ה”סטנדרט”, כמעט כל מיקומי התשתיות שונו. לקח לצוות הפועלים זמן מה להתרגל לשינוי התשתיות. כאן יש לומר תודה גם לחברה הקבלנית שאפשרה את השינויים ופעלה במקצועיות רבה.

לסיכום, תכנון מוקפד, שימוש בחומרים יוקרתיים ונגרות אמן משובחת תרמה רבות למראה עיצובי שלם ואיכותי. כך הדירה הפכה את עורה – מדירת קבלן סטנדרטית ומשעממת לדירת יוקרה איכותית.

בכל שאלה, בקשה או ייעוץ אהיה כאן בשבילכם התקשרו אלי 0528408755 או צרו קשר באמצעות הטופס באתר. טלי זרחיה פרומוביץ אדריכלית הבית שלכם.

מידע נוסף שיעניין אתכם:

צלם: עידו אדן

סוג:

שטח:

עיר: