תכנון בית פרטי – כשעיצוב ואדריכלות נפגשים יחד תחת קורת גג אחת

בתכנון ובניית בית פרטי חשובה הרמוניה בין מבנה הבית ומחוצה לו. תכנון בית פרטי הוא יצירה של האדריכל, שמתכנן עבורכם את החלוקה במרחב בצורה האופטימלית לצרכים ובהתאם לחלומות שלכם. מעצב הפנים אמון על החללים הפנימיים ותפקידו לייצר את האווירה הרצויה באמצעות שפה עיצובית המורכבת מחומרים, צבעים ואלמנטים שונים. על מנת לקבל את התוצאה המושלמת ביותר, בית מתוכנן, מעוצב ומוקפד יש להבין שהשפה האדריכלית חייבת להיות תואמת לשפה העיצובית של הבית. צריכה להיות ביניהם סינרגיה מהפנים לחוץ וזו תתרחש רק כאשר האדריכל יהיה גם מעצב הפנים של הבית.

תפקיד האדריכל

לאדריכל תפקיד מרכזי הוא מגבש את הקונספט הראשוני של המבנה ומתכנן אותו על כלל פרטיו. הוא מפיק סט תכניות בנייה הכולל את כל ההיבטים המקצועיים וההנדסיים של תהליך הבנייה. האדריכל מהווה עמוד התווך בין הדרישות, הצרכים והחלומות של הלקוח לבין נתוני השטח, הסביבה, חוקים, תקנים ויועצים. האדריכל מעורב בכל שלבי התכנון והבנייה.

אדריכל עובד מול בעלי המקצוע בשטח והיועצים השונים במטרה לוודא שהתוכנית מתורגמת כראוי וייבנו הלכה למעשה בשטח.

תפקיד מעצב הפנים

מעצב הפנים עוסק בנראות ובתפקוד של החללים הפנימיים של המבנה. במקרה של שיפוץ מבנה קיים תפקידו לשנות את חלוקת החללים ולעצבם מחדש מתוך קונספט ושפה עיצובית. במקרה של בניית בית חדש מאפס, כמובן, אין טעם שזה יקרה. במידה והאדריכל שבחרתם הוא גם מעצב הפנים שלכם יהיה קל לתפור בין האדריכלות לעיצוב. מעטפת הבית ,לדוגמא, מיקום החלונות הן פועל יוצא של תכנית העמדה ומיקום פרטי הריהוט בחלל- כך שהדברים צריכים להיות מתוכננים יחד. מעצב הפנים יתייחס: לחומרים, צבעים, חיפויים, ריצופים, ריהוט, ופרטי נגרות אמן, כלים סניטריים, טקסטיל, תאורה ויקפיד שכל אלה יעבדו יחד בהרמוניה. מעצב פנים טוב הוא כזה שהעיצוב הסופי שלו משקף את האנשים שגרים בבית- אתכם- תוך יצירת חלל פונקציונלי, אסתטי וייחודי ללקוח.

אדריכלות ועיצוב –עולמות שצריכים להתחבר

אדריכלות מוגדרת כאמנות הבנייה. למעשה זהו תחום עיסוק מקצועי המתייחס להליכי התכנון והעיצוב של מבנים וחללים. ענף האדריכלות משלב בתוכו מספר תחומי התמחות שונים כגון: אדריכלות נוף, אדריכלות למבני ציבור, אדריכלות למבני מגורים ורבי קומות, אדריכלות לבתים פרטיים וכו’. עיצוב פנים מוגדר כתחום  המתייחס לחללי פנים בלבד. האדריכל ומעצב הפנים- שניהם יתכננו יחד את מרחב המחייה לדיירי הבית באופן קוהרנטי- כשהתקשורת ביניהם צריכה להיות שוטפת והשפה עולה בקנה אחד והמשכית. השפה האדריכלית ממשיכה את השפה העיצובית- הן שלובות זו בזו יחד – החוץ ממשיך את הפנים ולהיפך. זו ה”המוסיקה” שאנחנו שואפים אליה. הבחירה הטובה לתכנון ועיצוב ביתכם תהיה באדריכל מוכשר שיתכנן את ביתכם מא’ עד ת’. כך ניתן להבטיח שתהיה הלימה בין מבנה הבית לעיצובו ולהימנע ממצב של סתירות המתרחשת לעיתים קרובות במפגש בין מעצבים לאדריכלים. ההיכרות עם האדריכל מבוססת על תקשורת רציפה, כימיה ועבודה לאורך זמן. זו מהווה בסיס טוב לתוצר מושלם מתחילת הפרויקט ועד סופו.

פוסטים אחרונים